Jak urządzić przedpokój – kolor ścian, ogrzewanie i dekoracje

Jak urządzić przedpokój – kolor ścian, ogrzewanie i dekoracje

Przedpokój jest pomieszczeniem, które my i nasi goście widzą jako pierwsze po wejściu do domu. Z tego względu warto zadbać o to, aby prezentował się on dobrze i zachęcał do tego, aby zobaczyć, co znajduje się w dalszej części domu. Jest on pewnego rodzaju wizytówką i musimy zadbać o to, aby był maksymalnie funkcjonalny i po prostu ładny. Jak dobrze urządzić to pomieszczenie? Podpowiadamy.

Kolor ścian

To jaki kolor ścian najlepiej sprawdzi się w naszym przedpokoju, zależy w dużej mierze od tego, jaki ma on metraż. Jak wiadomo, zazwyczaj nie są to pomieszczenia duże, więc najlepiej będzie je odrobinę rozświetlić i optycznie powiększyć jasnymi kolorami. W małym i wąskim przedpokoju najlepiej jest postawić na biel i pastelowe barwy. Szarości będą dobrym rozwiązaniem tylko pod warunkiem, że będą one bardzo jasne. Odpowiednia kolorystyka jest bardzo ważna, ponieważ to ona decyduje o tym, jak będzie odbierany nasz przedpokój i czy będzie sprawiał wrażenie przestrzennego. W większych pomieszczeniach można już nieco poszaleć z kolorami i wzorami, jednak w małych stawiaj raczej na minimalizm i jasne kolory.

Lustra

Lustra na ścianach są trikiem na powiększenie wnętrz, który zna praktycznie każdy z nas. Można to wykorzystać w przedpokoju, ponieważ prócz tego, że optycznie powiększą one to pomieszczenie, to jeszcze będą praktyczne i będziemy mogli się przy nich przyszykować przed wyjściem. Dobrym pomysłem jest połączenie dużej szafy do przechowywania z lustrzanym frontem. Mimo że taki mebel zajmuje dużo miejsca to i tak przedpokój będzie sprawiał wrażenie większego przez to, że na szafie znajdują się duże, odbijające światło lustra. Jeśli chodzi o lustra, które wieszamy na ścianie, to najlepiej sprawdzą się te z ramą w kolorze ściany, z bardzo cienką jasną ramą lub bez ramowe. W małym przedpokoju nie zdadzą egzaminu lustra z masywną, zdobioną ramą, która zabiera przestrzeń i trochę psuje powiększające działanie luster.

Grzejniki

W przedpokoju nie zawsze są grzejniki, a jeśli już się tam znajdą to stanowią kłopot, jeśli chodzi o urządzanie tego pomieszczenia. W domach można postawić na ogrzewanie podłogowe, które wystarczy i grzejniki pokojowe w przedpokoju nie będą konieczne. Co jednak gdy mieszkamy w bloku, a na środku ściany naszego małego przedpokoju piętrzy się wielki grzejnik? Rozwiązania są dwa, otóż możemy go albo wymienić na nowy, albo zakryć. Grzejniki pokojowe możesz wymienić na te ozdobne, które mają mniejszą moc, ale są zdecydowanie ładniejsze niż te tradycyjne. W tym pomieszczeniu nie musi być aż tak ciepło, jak w reszcie domu, a jeśli nie zamykamy drzwi w innych pokojach to ciepło i tak będzie się rozchodzić po całym mieszkaniu. Grzejnik możesz też zabudować ozdobnymi deskami – pamiętaj jednak, aby zrobić to w taki sposób, aby ciepło mogło wydostawać się spod zabudowy.

Dodaj komentarz