Profesjonalny montaż ogrodzenia – dlaczego warto w niego zainwestować?

Profesjonalny montaż ogrodzenia – dlaczego warto w niego zainwestować?

Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów gospodarstwa domowego. Stanowi barierę umożliwiającą rozpoznanie granic domostwa i ewentualną przeszkodę dla intruzów, a dla wielu osób to również rodzaj wizytówki całej posiadłości. Oczywistym jest jednak też, że każdy stara się inwestować możliwie optymalnie swoje środki finansowe na montaż ogrodzenia. Rodzi się zatem pytanie – czy w ogóle warto korzystać z profesjonalnej usługi, czy lepiej raczej zainwestować własne siły i czas, samodzielnie stawiając sobie płot?

Niezależnie od tego, kto stawia ogrodzenie, ważne jest, aby praca była dobrze wykonana, bo tylko wtedy zapewniony jest komfort korzystania z domu oraz bezpieczeństwo domowników i samego terenu wokół domu. Kluczową rolę stanowiącą o przydatności płotu odgrywa zarówno jakość materiałów, z którego jest on zrobiony, jak i jakość samego montażu ogrodzenia. Profesjonalni usługodawcy gwarantują jedno i drugie, a nawet… trzecie, bo dobrze znają również przepisy dotyczące budowy ogrodzenia.

Zamów profesjonalny montaż ogrodzenia i nie martw się przepisami

W polskim prawie są zapisy stanowiące zasady, którymi należy się kierować, budując ogrodzenie posesji. Jeżeli żaden z przepisów nie jest naruszany, budowa taka nie musi być nigdzie zgłaszana. Płot powinien przede wszystkim być pozbawiony ostro zakończonych elementów (na przykład takich, jak drut kolczasty) na wysokości mniejszej niż 1,8 metra. Żaden z fragmentów instalacji nie powinien stanowić zagrożenia dla ludzi ani dla zwierząt. Warto także pamiętać, że całkowita wysokość płotu nie może przekraczać 2,2 metra – w innym wypadku konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na montaż ogrodzenia o takich gabarytach. Decydując się na usługi profesjonalnej firmy, najczęściej można skorzystać z kompleksowej obsługi związanej z postawieniem ogrodzenia – począwszy od doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniego modelu płotu, poprzez jego transport, na samym montażu ogrodzenia skończywszy. W takim wypadku jest pewność, że profesjonalni monterzy zachowają wszelkie zasady, dzięki którym płot będzie postawiony w zgodzie z polskim prawem. Inwestor nie musi go nawet znać.

Jeśli jednak ktoś koniecznie, nie mając w tym zakresie wielkiego doświadczenia, chce (lub musi) samodzielnie stawiać ogrodzenie, najlepiej zdecydować się na ogrodzenie panelowe. Montaż – teoretycznie – jest w tym przypadku dość szybki, choć amatorom i tak może zająć całkiem sporo czasu.

Jeśli musisz samodzielnie postawić płot, zmontuj ogrodzenie panelowe

Montaż ogrodzenia panelowego polega na prawidłowym poskładaniu prefabrykowanych elementów. Mają one różne parametry w zależności od przeznaczenia oraz zastosowanych materiałów. Płot panelowy stawia się na dwa (najpopularniejsze) sposoby – ogrodzenie montuje się na cokołach betonowych lub z punktowym betonowaniem słupków.

W pierwszym przypadku słupki są rozstawiane w odpowiednich odległościach w docelowych miejscach i przymocowywane za pomocą kotew (wbitych w ziemię), a następnie mocowane są do nich panele przy wykorzystaniu specjalnych obejm. Montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką wymaga natomiast wykonania w ziemi dziur o odpowiedniej głębokości i rozstawie, a następnie zalania ich betonem z pionowo ustawionymi słupkami wewnątrz. W kolejnych krokach, z wykorzystaniem specjalnych obejm systemowych, należy zamontować prefabrykowaną podmurówkę (jeżeli ogrodzenie jest w taką wyposażone), a ostatecznie same panele.

Płotex - profesjonalne ogrodzenia w województwie łódzkim

Warto mieć na uwadze, że osobom niedoświadczonym te – z pozoru – proste czynności mogą zająć stosunkowo dużo czasu, a końcowy efekt może być trudny albo niemożliwy do ewentualnej poprawy, jeśli coś pójdzie nie tak. Doświadczony monter jest w stanie wykonać taką pracę wielokrotnie szybciej, jednocześnie nie narażając klienta na ewentualne dodatkowe koszty wynikające z nieumiejętnego montażu ogrodzenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, trzeba się zatem dobrze zastanowić, czy oszczędzanie pieniędzy na samodzielnym stawianiu płotu nie przełoży się w rezultacie na większe wydatki z powodu popełnionych błędów.

Pamiętaj jednak, samodzielny montaż ogrodzenia… również kosztuje

Nie można dać się zwieść. Samodzielne wykonywanie prac remontowych lub budowlanych w domu również generuje – niejednokrotnie – nawet bardzo wysokie koszty. Określając budżet samodzielnego montażu ogrodzenia, należy uwzględnić między innymi włożony wysiłek i trud związany z nauką nieznanego przecież sobie rzemiosła. Doświadczona osoba nie musi uczyć się wybranej czynności od nowa – określone prace wykonywała już wiele razy, dzięki czemu wykonuje je w znacznie krótszym czasie i ze znacznie lepszym skutkiem, niż robi to niedoświadczony w danym fachu klient. W kosztorysie należy również wziąć pod uwagę poświęcony na montowanie ogrodzenia czas oraz oczywiście pieniądze, które trzeba wydać na zakup samego ogrodzenia, ale także na niezbędne narzędzia do jego montażu – nie wszystko przecież ma się zawsze pod ręką i nie każdą rzecz da się w każdej chwili pożyczyć „od sąsiada”.

Korzystając z usług profesjonalistów, masz gwarancję jakości

Niezależnie od tego czy jest to montaż ogrodzenia łupanego, czy montaż ogrodzenia drewnianego albo panelowego, firma oferująca kompleksowe usługi transportowo-montażowe zapewnia klientowi odpowiednio wyszkolonych monterów z doświadczeniem. Przedsiębiorcy, który udziela gwarancji na taki produkt (i usługę), zależy na jak najlepszym wykonaniu pracy. Nie ma tu miejsca na nietrwałe materiały czy niedouczonych fachowców. Prawdziwie profesjonalny montaż ogrodzenia wysokiej jakości to usługa, która opłaca się obu stronom – i zamawiającemu i wykonawcy.

Kup ogrodzenie z profesjonalnym montażem – to się po prostu opłaca

W przypadku montażu ogrodzenia, cena usługi może różnić się w zależności od regionu kraju, w którym jest wykonywana – w branży budowlanej to normalna praktyka. Konkretny koszt trzeba szacować zatem indywidualnie, porównując oferty z danego województwa czy miasta.

Jeśli interesuje cię cena montażu ogrodzeń w Łodzi i okolicach, skontaktuj się z nami: https://plotex.net.pl/

1 Comment

  1. Monitoring domu to nowoczesny sposob na zwiekszenie poczucia bezpieczenstwa na wlasnym terenie. Skutecznie odstrasza on osoby, ktore chcialyby wtargnac na Twoja posesje w celu wlamania lub wyrzadzenia innych szkod. Sprawdza sie rowniez, jesli chcesz miec na oku zwierzeta lub dzieci pod opieka obcych osob, kiedy sam jestes w pracy lub na wakacjach. Czy zawsze warto w niego inwestowac? Ktore systemy sa najlepsza opcja? Odpowiadamy na te oraz inne pytania zwiazane z monitoringiem domu jednorodzinnego!

Dodaj komentarz