Angielski kurs online – czy taka nauka języka ma sens?

Samsung Galaxy C5 oficjalnie zaprezentowany. Zaledwie 6.7 mm grubości

Czy istnieją skuteczne kursy angielskiego online?

Kiedy wpiszesz w google np. “angielski kurs online“, to zobaczysz dziesiątki stron oferujące naukę języka przez Internet. Niestety małoktóra firma oferuje rzetelne kursy angielskiego online, nie mówiąc już o innych językach.

Jak w łatwy sposób uczyć się języków?

Nauka języków obcych to długi i wymagający proces, ale wcale nie musi być taki trudny. Możesz nauczyć się języka obcego ze względną łatwością, jeśli wiesz, jak to zrobić prawidłowo. Najważniejsze jest to, aby być zainteresowanym językiem. Jeśli nie jesteś zainteresowany, to nie będziesz miał motywacji do nauki. Istnieje wiele sposobów nauki języków: czytanie, słuchanie i mówienie. Wszystkie te metody uzupełniają się wzajemnie i pomagają nam lepiej się uczyć! Angielski to klucz i dobrze o tym wiesz:). Angielski kurs online może być rozwiązaniem, ale o tym zaraz.

Miej realistyczny cel i zawężaj go

Pierwszym krokiem do nauki języka jest podjęcie decyzji, czego chcesz się nauczyć. Czy chcesz być w stanie prowadzić rozmowę z ludźmi? A może chcesz czytać książki w ich oryginalnym języku?

Nie przejmuj się tym, że od początku chcesz być perfekcyjny, po prostu wybierz jedną rzecz, która wydaje się osiągalna, a następnie skup się na niej. Na przykład, jeśli Twoim celem jest umiejętność czytania książek w innym języku, zacznij najpierw od książek dla dzieci lub krótkich opowiadań. W ten sposób skupisz się tylko na czytaniu, a nie będziesz tracić czasu na zapamiętywanie słów i zwrotów.

Upewnij się, że Twój cel jest realistyczny dla Twojego obecnego poziomu umiejętności i poziomu zaangażowania. Jeśli ustawisz cel, który jest zbyt wysoki dla miejsca, w którym jesteś teraz, będzie to zniechęcające. Możesz nawet sfrustrować się na tyle, że całkowicie zrezygnujesz z nauki.

Ćwiczenie wymowy, dźwięków

Ćwicz czytanie na głos. Jeśli uczysz się języka obcego i chcesz, aby Twój akcent brzmiał naturalnie podczas mówienia, ćwicz czytanie na głos z akcentem i wymawianie wszystkich słów poprawnie (nawet jeśli nie są one znane). Pomoże to Twojemu mózgowi skojarzyć określone dźwięki z konkretnymi literami w każdym słowie, dzięki czemu, gdy będziesz później mówić w nowym języku, łatwiej będzie Ci wydobyć te dźwięki naturalnie.

Znajdź kumpla do nauki

Jeśli chcesz nauczyć się języka, najlepiej zrobić to z kimś innym. Druga osoba jest zawsze dla nas większą motywacją, gdy np. nam się nie chce. Warto porozmawiać ze znajomymi, może ktoś z Twoich kolegów, też zastanawia się, czy nie zapisać się na kurs języka, ale właśnie nie ma odpowiedniej motywacji.

Słuchaj muzyki w języku, którego chcesz się nauczyć

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie nauki jakiegokolwiek języka jest słuchanie muzyki. Muzyka jest wszędzie w naszym życiu; słyszymy ją w domu, w radiu i telewizji, a nawet w pracy. Słuchanie muzyki w innym języku pomoże Ci zapoznać się ze słowami, zwrotami i dźwiękami, które są unikalne dla tego konkretnego języka.

Zapisz się na zajęcia w języka obcego

Jest to jeden z najlepszych sposobów na naukę języków. Możesz zapisać się na zajęcia stacjonarne w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Obecnie nauka języków jest bardzo modna, dlatego szkół językowych jest pod dostatkiem. Możesz również skorzystać z oferty online i tak naprawdę nie mieć żadnych ograniczeń, co do wyboru kursu. Nauka języka online ma wiele zalet – z reguły możesz sam ustalać godziny i czas, kiedy chcesz uczestniczyć w takich zajęciach, dlatego jest to bardzo pomocne dla pracujących, uczniów, czy młodych mam. Nauka języka online wiele zalet. Możesz również wybrać naukę z native speakerem, który mieszka w kraju, którego języka się uczysz, abyś mógł ćwiczyć swoje nowe umiejętności językowe z kimś, kto mówi płynnie i z prawidłowym akcentem.

Pobierz aplikację lub oprogramowanie do nauki języka

Istnieje wiele aplikacji tam, które pomogą Ci nauczyć się nowego języka. Niektóre z tych aplikacji to Duolingo, Babbel, Mondly. Aplikacje te oferują lekcje w wielu językach i pozwalają na interakcję z native speakerami. Wszystko, czego potrzebujesz to połączenie z internetem i smartfon lub tablet!

Poświęć co najmniej pięć minut dziennie na ćwiczenie transkrypcji

Innym sposobem nauki nowego języka jest powtarzanie i transkrypcja. Transkrypcja oznacza zapisywanie tego, co słyszysz, aby pomóc Ci poprawić swoje umiejętności słuchania. Pomaga to również w wymowie, ponieważ gdy zapisujesz słowa fonetycznie, łatwiej ci będzie ułożyć te dźwięki poprawnie.

Poświęć co najmniej pięć minut każdego dnia na ćwiczenie transkrypcji poprzez słuchanie muzyki lub podcastów w języku docelowym i zapisywanie tego, co słyszysz. Im częściej będziesz ćwiczyć tę technikę, tym lepsze staną się twoje umiejętności słuchania!

Znajdź najlepszy sposób nauki języka angielskiego dla Ciebie!

Angielski online ma sens, jeżeli chcesz aby język angielski był przez Ciebie rozumiany zarówno w mowie jak i piśmie… oraz abyś zarówno zrozumiał jak ktoś do Ciebie mówi w obcym języku, ale też abyś umiał coś powiedzieć. Najlepszy kurs języka angielskiego jaki mogę polecić to ten z InstytutuLingwistyki. TO NIE JEST ZWYKŁY KURS ANGIELSKIEGO, to rozbudowana platforma z podcastami, skojarzeniami oraz dostępem do Native Speakera raz w tygodniu. Co więcej przeważnie za naukę angielskiego płaci się miesięczny abonament – tutaj go nie ma.

Ile kosztuje nauka angielskiego online?

Przeważnie koszt jest miesięczny od 100 do 300 zł. Polecam naukę angielskiego bez abonamentów w InstytutLingwistyki.pl. Z nimi swobodnie (i tanio!) zaczniesz naukę języka angielskiego. Mają też w ofercie Hiszpański, Portugalski, Czeski i kilka innych, ale umówmy się, że język angielski jest królem świata :). To dobra baza do dalszej nauki samodzielnie.

Czy mogę postawić jedynie na naukę online?

Nie istnieje jedna “szkoła online”, ale faktycznie możesz nauczyć się angielskiego jedynie przez Internet. Ważne jest to, abyś rozmawiał z obcokrajowcami – np. przez italki.pl, to w połączeniu z platforma Instytutu Lingwistyki pomoże Ci faktycznie nauczyć się języka i nie marnować czasu na klasyczne lekcje angielskiego.

Czy w takim razie stacjonarny kurs angielskiego ma sens?

Według mnie nie – szkoda czasu na dojazdy i na nieprzemyślane hurtowe, masowe lekcje. Lepiej przygotować się do poważnej nauki angielskiego online.

A może korepetycje na żywo z języka angielskiego?

Też nie – przez platformy typu italki możesz gadać, kiedy chcesz i jak chcesz – w dodatku jest to dużo tańsze… od kilku dolarów za godzinę języka angielskiego!
Nauka angielskiego musi być przede wszystkim wydajna, a klasyczne spotkania nie są wydajne, dlatego lepiej podejść poważnie do nauki angielskiego online.

Powodzenia w nauce angielskiego online!

Nauka z dowolnego miejsca na ziemi jest możliwa, dzięki dostępowi do native speakerów, odpowiednich platform, które pozwalają, że możesz uczyć się tak, jak chcesz i sprawdzić, że będziesz wręcz pochłonięty nauką angielskiego. Angielski online, to przyszłość, która już jest teraz.

Kilka słów na koniec!

Do nauki angielskiego nie potrzebujesz dużo… oprócz narzędzi ważna jest motywacja. Jeżeli ją będziesz mieć i zdasz sobie sprawę po co Ci trak naprawdę jest nauka języka angielskiego, to wtedy zaczniesz uczyć się z zupełnie innym podejściem i “flow”. Zatem możesz na sporym poziomie zaawansowania nauczyć się języka angielskiego online!

16 Comments

Dodaj komentarz