Jak urządzić mały przedpokój – pomysły i inspiracje

Przedpokój w każdym mieszkaniu jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, które wita nas i naszych gości. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju wizytówka, która zaprasza do tego, aby zobaczyć dalszą część mieszkania. Warto więc zadbać o to, aby było to pomieszczenie estetyczne i urządzone z pomysłem. Jak to zrobić? Już mówimy!

Odpowiednie oświetlenie

Przedpokój jest zazwyczaj miejscem, w którym nie ma okien i nie obejdzie się bez dobrego oświetlenia. Jest to pomieszczenie ciemne dlatego jeszcze zanim rozpoczniesz remont, zastanów się nad odpowiednim rozmieszczeniem lamp. Czasem jedna lampa na środku sufitu nie wystarczy i warto zainwestować w oświetlenie górne i boczne. Każde z nich powinno mieć inne natężenie, dzięki któremu przedpokój nie będzie przypominał ciemnej jaskini.

Lustra

Każdy z pewnością wie, że lustra doskonale powiększają wnętrze. Jeśli mamy do czynienia z typowym przedpokojem w bloku, to nie ma co się zastanawiać i wydzielenie miejsca na lustra jest konieczne. Sprawią one, że przedpokój będzie wydawał się większy, jeśli tylko umieścimy je w dobrym miejscu. Duże lustro, w którym będziecie mogli przejrzeć się cali, będzie najlepszym rozwiązaniem. Raczej unikaj wieszania luster na wprost wejścia – nie wygląda to dobrze. Bardzo dobrym i popularnym w Polskich domach rozwiązaniem jest zamontowanie szafy z przesuwnymi, lustrzanymi drzwiami, które powiększają wnętrze i pozwalają nam się przejrzeć od góry do dołu przed wyjściem.

Meble do małego przedpokoju

W przedpokoju raczej unikajmy eksponowania wielu rzeczy i postawmy na miejsca do przechowywania, które można zamknąć. Jeśli masz miejsce na dużą i pojemną szafę z lustrzanym frontem to doskonale, ponieważ to ona zrobi całą robotę i wystarczy, że dokupisz siedzisko, na którym będzie można usiąść i zawiązać buty. Jeśli nie masz aż tyle miejsca, to dobrym rozwiązaniem są komplety szafek. Zazwyczaj składają się one z wieszaków, szafki na buty, lustra i niewielkiej szafki na drobiazgi. Nie przesadzaj z nadmiarem mebli, im mniejszy jest przedpokój, tym mniej powinno się ich tam znaleźć. Część kurtek i buty, których nie nosisz, możesz zawsze przechowywać w innym pomieszczeniu, w dużej szafie.

Ogrzewanie

W blokach często jest tak, że mimo że przedpokój jest mały, to i tak znalazło się w nim miejsce na wielki i niezbyt estetyczny grzejnik – najlepiej na środku ściany. Grzejniki dekoracyjne mogą być rozwiązaniem tego problemu, ponieważ są mniejsze i prócz funkcji grzewczej będą spełniały także funkcję ozdobną. Grzejniki dekoracyjne można w łatwy sposób dopasować do swojego przedpokoju i zastąpić nimi te tradycyjne.

Dodaj komentarz