Fototapety samoprzylepne – przereklamowany gadżet czy realna oszczędność czasu?

Fototapety samoprzylepne pojawiły się na rynku dekoratorskim już jakiś czas temu. Dlaczego tak szybko zyskały popularność? Czy faktycznie zaoszczędzają czas montażu? Jakie motywy fototapet samoprzylepnych wybrać do salonu? Czy ten rodzaj dekoracji ściennych sprawdzi się także w wymagających pomieszczeniach, takich jak kuchnia oraz łazienka?

MagicStick – materiał na medal

Fototapety samoprzylepne, wykonane są z gładkiego materiału, który można nakleić na dowolną, gładką powierzchnię. Dlaczego gładka powierzchnia ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie? Faktura bez wypustek i zgrubień zapewni dużo lepszą przyczepność. Szorstka faktura nie daje żadnej gwarancji, że materiał samoprzylepny się dobrze przyklei, co w efekcie może skutkować zniszczeniem fototapety. Ściana, na którą będzie naklejona fototapeta, powinna być pomalowana nie wcześniej niż 3-4 tygodnie przed planowaną instalacją tapety. Farba nie powinna być także zbyt stara, bo to również może negatywnie wpłynąć na przyczepność produktu do ściany.

Główną zaletą samoprzylepnych fototapet na wymiar jest szybki i sprawny montaż, bez konieczności użycia kleju (klej przyda się dopiero wtedy, gdy Twoja ściana nie będzie wystarczająco wygładzona, by tapeta dobrze do niej przylegała). W normalnych warunkach przykleisz taką tapetę w 60 minut. Kolejną zaletą jest duża wytrzymałość materiału samoprzylepnego na wysokie temperatury, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że fototapetę usuwalną można zamontować w łazience i kuchni, bez obaw o panującą we wnętrzu wilgoć czy niekorzystne warunki termiczne. Żadne z nich nie wpłynie w negatywny sposób ana długość użytkowania produktu ani na jego wygląd. Wieszając taką tapetę w łazience trzeba pamiętać, by nie kierować na nią bezpośredniego strumienia wody.

Modne wzory i kolory fototapet na lato 2021

Nowoczesna, samoprzylepna fototapeta powinna nie tylko być funkcjonalną ozdobą wnętrza, ale też modną! Na jakie wzory i kolory tapet warto zwrócić uwagę w tym sezonie? Do najbardziej rozchwytywanych wzorów w sezonie wiosna/lato 2021 należą wzory botaniczne. Fototapeta w zielone, rozłożyste liście będzie idealną ozdobą salonu czy gabinetu, w którym spędzamy lwią część czasu, pracując na home office. Zielony kolor nie tylko ożywi wnętrze, ale również pozwoli odpocząć zmęczonym oczom. Najpopularniejsze wzory zwierzęce to motywy zwierząt żyjących na sawannie, takich jak: lwy, tygrysy, zebry czy gepardy. Nie bój się eksperymentować z wzorami i odkryj w sobie dzikość serca, którą przemycisz do tropikalnej aranżacji wnętrza.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także motywy w stylu vintage, jako, że cały trend przeżywa mocne odrodzenie. Fototapety z motywem kwiatów vintage będą unikatowym dodatkiem do wystroju wnętrza, a przy okazji wprowadzi romantyczny, subtelny nastrój do sypialni czy salonu.

Fototapety samoprzylepne to łatwy sposób na szybką zmianę wnętrza. Jeśli rozglądasz się za dekoracją, która mimo upływającego czasu wciąż będzie prezentować się dokładnie tak, jak na początku, warto rozważyć zakup usuwalnej fototapety.

Dodaj komentarz