Jak dekorować wnętrza za pomocą plakatów?

Plakaty – żywe obrazy różnych tematów – mogą zmienić każdą przestrzeń. Z ich pomocą można nadać wnętrzu bardziej nowoczesny i żywy wygląd lub odświeżyć nudny projekt. Oto kilka wskazówek, dzięki którym sprawisz, że plakaty będą korzystanie wpływać na wygląd twoich wnętrz.
Wybierz plakaty z odpowiednim obrazem
Plakaty kulinarne idealnie wpasują się w wnętrze kuchni, a stary plakat teatralny przyda się w salonie, w którym znajduje się kino domowe. Zasada może wydawać się banalna, ale możesz jeszcze eksperymentować z rozmiarem plakatu – duże plakaty zawsze wyglądają ciekawie i niestandardowo.
Płótna z inspirującymi napisami wyglądają stylowo, ale szybko się nudzą. Aby tego uniknąć, wystarczy okresowo je zmieniać lub przekładać w inne miejscu. Ale plakaty w stylu pin-up stały się już klasykami, które będą się dobrze prezentować w niemal każdym wnętrzu.
Użyj plakatów, aby urozmaicić swoje wnętrze
Modne są przestrzenie eklektyczne, których projekt łączy kilka stylów jednocześnie. Plakaty są bardzo zróżnicowane pod względem tematyki i kolorystyki. Na przykład możesz użyć obrazów z zabawnymi nadrukami, aby nadać wnętrzom neoklasycystyczny charakter bardziej odpowiednie. A plakaty przypominające obrazy lub plakaty filmowe w stylu vintage pomogą dodać blasku minimalistycznym projektom.
Udekoruj plakaty ramkami
Dzięki nim kompozycja plakatu jest bardziej schludna i stylowa. Ramki mogą być takie same lub różne, ale w drugim przypadku konieczne jest ich wybranie tak, aby dobrze się ze sobą komponowały wizualnie. Dobrze wyglądają minimalistyczne oprawki z tego samego materiału, ale w innych kolorach. Aby ozdobić ściany w eklektycznym wnętrzu, możesz połączyć lakoniczne nowoczesne ramy i efektowne obrazy.
Nie wieszaj plakatów w jednej linii
Kompozycja plakatów zawieszonych ściśle jeden pod drugim wygląda na nudną i nieistotną. Narysuj przybliżone schematy zawieszenia na papierze, eksperymentuj. Aby kompozycja wyglądała holistycznie, użyj wielu plakatów o różnych rozmiarach. Nie bój się asymetrii, ale nie zapomnij o równowadze.
Zostaw sobie swobodę manewru
Plakaty to dekoracje, dzięki którym szybko i niedrogo odświeżysz wnętrze, dlatego nie ma sensu tworzyć kompozycji “na wieki”. Użyj elementów mocujących, które pewnie utrzymają płótna, ale są łatwe w demontażu i nie pozostawiają śladów na ścianach. Specjalne masy klejące doskonale radzą sobie z tym zadaniem. Ale jeśli w jakimkolwiek przypadku potrzebny jest wystrój w określonym miejscu na ścianie lub wybrałeś plakat z “wieczną” fabułą, możesz z pewnością wbić w ścianę kołek lub gwóźdź.
Plakaty, jak każdy inny element dekoracyjny, mają na celu nadanie wnętrzu indywidualnych cech, oddanie charakteru, przyzwyczajeń i upodobań właściciela. Nie zaniedbuj tego wspaniałego narzędzia podczas dekorowania przestrzeni.

Dodaj komentarz