Drzwi loftowe od producenta. Gdzie się sprawdzą?

Szkło to elegancki materiał, który sprawdza się nie tylko w oknach, czy witrynach. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się drzwi loftowe – modne połączenie szkła oraz metalowych obramowań. Tego rodzaju drzwi to świetny sposób na podział dużej przestrzeni. Mogą zastąpić ścianę, zapewnić przy tym prywatność, jednocześnie nie zmniejszając optycznie pomieszczenia. Zobacz, gdzie sprawdzą się drzwi loftowe od producenta. 

Drzwi loftowe – gdzie się sprawdzą? 

Drzwi typu loft najlepiej komponują się ze stylem industrialnym. Jednak równie dobrze odnajdują się w otoczeniu minimalistycznym, nowoczesnym, czy skandynawskim. Połączenie szkła z metalowymi obramowaniami daje stylowy i ponadczasowy efekt. Gdzie więc możemy zastosować drzwi typu loft? Tak naprawdę rozwiązanie tego typu sprawdzi się wszędzie, gdzie chcemy się cieszyć wrażeniem dużej przestrzeni, a jednocześnie zapewnić sobie odrobinę prywatności. Za pomocą drzwi loftowych możemy wydzielić strefy, na przykład w biurze. 

To właśnie w przestrzeni biurowej drzwi tego typu bardzo dobrze się sprawdzą. Drzwi loftowe w biurach stosuje się dla optymalnego rozmieszczenia stref pracy. Dzięki drzwiom typu loft lub przeszklonym ścianom pracownicy będą się widzieć, ale ograniczone zostanie rozprzestrzenianie się hałasu. To świetne rozwiązanie do biur typu open space, gdzie stawia się na pracę we wspólnej przestrzeni. 

Drzwi typu loft nie tylko do biura 

Drzwi loftowe, choć najczęściej stosuje się w przestrzeni biurowej, to rozwiązanie tego typu sprawdzi się także w innych miejscach. Na przykład kawiarni, sklepie, salonie, czy nawet mieszkaniu. W przypadku mieszkania drzwi loftowe to świetny pomysł na podział dużego pomieszczenia na mniejsze, bardziej funkcjonalne części. Na przykład za pomocą drzwi loftowych możemy oddzielić kuchnię od jadalni. Rozwiązanie tego typu świetnie sprawdzi się także na balkonie lub patio, gdzie pozwoli uzyskać otwarty widok, jednocześnie oddzielając nas od hałasów. 

Jakie zalety mają szklane drzwi? 

Zanim zdecydujemy się na zakup drzwi loftowych, warto poznać ich zalety. Czy w ogóle warto w nie inwestować? Już na wstępie możemy powiedzieć, że drzwi loftowe cieszą się coraz większą popularnością, i to nie tylko ze względu na oryginalny wygląd. Rozwiązanie tego typu jest praktyczne i funkcjonalne. Jakie zalety mają szklane drzwi? Przede wszystkim zapewniają przepływ światła. Dzięki temu pomieszczenie staje się bardziej nasłonecznione i przyjemniejsze w odbiorze. 

Co więcej, drzwi typu loft mają bardzo wysoką odporność na wilgoć. Są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, choć w pierwszej chwili mogłoby się tak nie wydawać. Szklane drzwi wykonane są z twardego i odpornego na uszkodzenia szkła. Szkło hartowane jest najbezpieczniejszym materiałem. W razie rozbicia rozpada się na drobne kawałeczki, które minimalizują ryzyko skaleczenia. Drzwi loftowe bez wątpienia przyciągają uwagę, są stylowym i estetycznym rozwiązaniem. I to także warto wziąć pod uwagę. 

Dodaj komentarz