Zalety randkowania przez Internet

Jeszcze kilka lat temu szukanie drugiej połówki w Internecie było oznaką desperacji. Dzisiaj randkowanie online nie tylko nie jest tematem tabu, ale stało się jedną z popularniejszych form poznawania nowych osób. Szczególnie w dobie pandemii, kiedy randki online okazały się być jedyną dostępną formą. Jakie są zalety randkowania online?

Dla każdego coś dobrego 

Randkowanie w sieci https://www.boonga.pl/warszawa bardzo często kojarzone jest z szukaniem jednorazowych przygód. I oczywiście nic w tym złego. Jeśli masz ochotę na przelotną znajomość i na portalu randkowym znajdziesz osobę z takim samym zamiarem, to wszyscy są zadowoleni. najważniejsze to od samego początku być szczerym w swoich zamiarach. Nie zwódź osoby, która szuka drugiej połówki. Dla niej może być to marnowanie czasu. 

Ale aplikacje i portale randkowe mają także drugą stronę – właśnie poszukiwaczy miłości. I tych wcale nie jest mało. Internetowe randki to dobra okazja do szukania osób z podobnymi zainteresowaniami, czy charakterem. Nie musimy marnować czasu na wstępne rozmowy, tylko od razu czytamy, czy dana osoba nam odpowiada. To naprawdę duża oszczędność czasu. W Polsce aż 3 miliony osób posiada aktywne konto na którymś z portali lub aplikacji randkowej. To naprawdę bardzo duża pula, w której możemy do woli przebierać. Dzięki serwisom randkowym szukanie osoby z podobnymi zainteresowaniami jest niesamowicie proste.

Zniesienie ról przypisanych do płci

W społeczeństwie się utarło, że to mężczyzna powinien jako pierwszy zagadać do kobiety. Dlaczego? Ciężko powiedzieć. Przecież jeśli kobiecie podoba się jakiś mężczyzna to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć z nim rozmowę. Jednak w rzeczywistym życiu to zadanie okazuje się łatwiejsze do powiedzenia niż wykonania. Portale randkowe znoszą presję społeczeństwa, a tym samym obalają role przypisane do płci. Tutaj wszyscy są na równi. Ten kto ma ochotę napisać – pisze pierwszy. Nie ma innej zasady. 

Okazja dla nieśmiałych 

Rozmowa na żywo potrafi być naprawdę stresująca. Doskonale wiedzą o tym introwertycy, którym nie jest łatwo nawiązać konwersację. I tutaj z pomocą przychodzą randki internetowe. Pośrednictwo Internetu znacznie ułatwia sprawę. Nie czujemy takiej presji, jak na żywo. Mamy czas na zastanowienie się nad odpowiedzią. Nie wiesz o czym mówi Twój rozmówca? Spokojnie, wujek Google Ci podpowie. Jeśli nie czujesz się pewnie w poznawaniu osób na żywo, to aplikacje i portale randkowe mogą bardziej przypaść Ci do gustu. 

Dodaj komentarz