Jak Instagram chroni młodych ludzi?

Jak Instagram chroni młodych ludzi?

Obserwacje czy lajki na Instagramie to nie wszystko. Liczy się także nasze bezpieczeństwo. Coraz więcej słyszy się o różnych internetowych oszustwach, a nawet porwaniach. Jak przed tym stara się chronić nas Instagram oraz inne media społecznościowe?

Na Instagramie dorośli nie mogą już wysyłać wiadomości do nastolatków, którzy ich nie obserwują. Tik Tok natomiast w styczniu wprowadził nowe środki ochrony swoich najmłodszych użytkowników. Oznaczało to między innymi, że konta wszystkich osób poniżej 16 roku życia zostały ustawione z publicznych na prywatne.

Jak widać Instagram nie szpera w ustawieniach prywatności, a uniemożliwia kontakt między niektórymi użytkownikami. Jakie są inne ich metody?

3 sposoby Instagrama na ochronę

W tym artykule przedstawimy Ci trzy różne metody, na to jak Instagram staje się bezpieczną w użyciu aplikacją. W mediach społecznościowych możemy zauważyć coraz więcej młodych osób, nawet tych poniżej 14 roku życia – zauważa ekspert polskielajki.pl

Uniemożliwienie kontaktu

Nowa funkcja uniemożliwi dorosłym wysyłanie wiadomości do użytkowników poniżej 18 roku życia, którzy ich nie obserwują.

Młodzi ludzie otrzymają również ostrzeżenia, gdy wyślą wiadomości do dorosłych, którzy według Instagrama zachowują się podejrzanie.

Jeśli osoba pełnoletnia wyśle dużą liczbę zaproszeń do znajomych lub wiadomości do użytkowników poniżej 18 roku życia, użyjemy tego narzędzia, aby powiadomić odbiorców w ich skrzynkach odbiorczych i dać im możliwość zakończenia rozmowy lub zablokowania, zgłoszenia lub ograniczenia dostępu, informuje Instagram.

Dorosłym, którzy uważają, że Instagram zachowuje się podejrzanie, trudniej będzie też znaleźć i śledzić młodych użytkowników m.in. w zakładce Eksploruj i Klipy. Będą również automatycznie ukrywać komentarze, jeśli zostawisz to młodemu użytkownikowi z kontem publicznym.

Weryfikacja wieku

Problem z Instagramem i innymi mediami społecznościowymi polega zwłaszcza na tym, że młodzi ludzie kłamią na temat swojego wieku, kiedy rejestrują się w usłudze. Granica wieku to w zasadzie 13 lat.

Instagram jest tego w pełni świadomy i twierdzi, że opracowuje sztuczną inteligencję i technologię uczenia maszynowego, aby pomóc im znaleźć tych użytkowników.
Innymi słowy, nastolatek otrzyma takie ostrzeżenie, jak wspomniano powyżej, nawet jeśli osoba kłamała odnośnie do swojego wieku.

Konta prywatne

Chociaż Instagram nie zmienia domyślnie ustawień prywatności najmłodszych użytkowników z publicznego na prywatny, to nowi młodzi użytkownicy rejestrujący się w serwisie będą zachęcani do wybrania konta prywatnego.

Jeśli zdecydujesz się tego nie robić, tj. upublicznisz to, Instagram będzie przypominał o tym, dlaczego jest to rozsądne i poprosi użytkowników o sprawdzenie ich ustawień.