Lipoliza laserowa – na czym polega? 

Siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, czy życie w ciągłym stresie – są to jedne z najpopularniejszych czynników, które wpływają na wzrost tkanki tłuszczowej w ciele. Z otyłością boryka się coraz więcej osób, jednak znaczna część chce także poprawić jakość swojego życia. Wprowadzenie zdrowych nawyków, zmiana diety i wdrożenie aktywności fizycznej to najlepszy sposób na odchudzanie. Niestety są pewne miejsca, z których nadprogramowe kilogramy schodzą wyjątkowo opornie. Na przykład wewnętrzna część ud, brzuch czy ramiona. W takim przypadku z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Czym jest lipoliza laserowa i kiedy warto z niej skorzystać? 

Lipoliza laserowa – co to jest? 

Lipoliza laserowa to zabieg, który upłynnia nadmiar tkanki tłuszczowej. W trakcie sesji z wykorzystaniem lasera dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych. Dzięki temu zamieniają się one w źródło energii, którą organizm może wykorzystać lub po prostu w łatwiejszy sposób pozbyć się nadmiaru. Do tej drugiej opcji służą naturalne procesy metaboliczne, które zachodzą w wątrobie i nerkach. Jednak jest to tylko jedno z działań lipolizy laserowej. 

Drugim aspektem zabiegu jest napięcie włókien kolagenowych oraz stymulacja fibroblastów, które produkują nowy kolagen. Dzięki temu nasza skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Lipoliza laserowa jest więc świetnym sposobem na zwieńczenie procesu odchudzania. Możemy pozbyć się ostatków tkanki tłuszczowej oraz ujędrnić skórę, która w trakcie chudnięcia jednak traci na elastyczności. 

Jak wygląda zabieg lipolizy laserowej? 

Lipoliza laserowa może być wykonana na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich polega na przyłożeniu do skóry głowicy lasera. Urządzenie emituje energię, która przenika przez naskórek oraz skórę właściwą, aż do warstwy tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa pochłania energię, co prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych. Ten rodzaj zabiegu jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. 

Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku lipolizy, gdzie wiązka lasera jest wprowadzana pod skórę. Taki system umożliwia jednoczesne odsysanie tkanki tłuszczowej (liposukcję). W obu przypadkach lipoliza laserowa pozwala na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Co więcej, skóra po zabiegu staje się napięta i sprężysta. Dzięki delikatności zabiegu możesz go wykonać na różnych częściach ciała, z twarzą włącznie. W efekcie możesz cieszyć się gładką i jędrną skórą na całym ciele. Pamiętaj jednak, że ostateczne rezultaty są widoczne po 1-2 miesiącach. 

Dodaj komentarz