Pokrowce na kanapy – ochrona przed zabrudzeniami i ozdoba

Pokrowce na kanapy to nie tylko sposób na ochronę mebli przed poplamieniem, ale przede wszystkim doskonały, a jakże prosta metoda na zmianę aranżacji wnętrza. W jaki sposób, zatem, wybrać idealny pokrowiec, aby pasował do wystroju pokoju?

Klasycznie czy wzorzyście?

Salon to serce naszego mieszkania czy domu. Stąd też, bardzo ważne jest, aby kolory oraz wzory wybranych tkanin wzajemnie się komponowały. Pokrowce na kanapy, pledy czy poduszki nie powinny się “gryźć”, bo inaczej powstanie estetyczny zgrzyt, a salonowa atmosfera niekorzystnie odbije się na samych mieszkańcach. Dobrze, z kolei będzie wyglądać zestawienie np.: jednolitych kolorystycznie pokrowców z wzorzystymi poduszkami. Pledów i narzut w printy z jednolitymi poduszkami klasycznych, jednolitych tkanin zarówno na kanapach, jak i dodatkach.

Które materiały najlepsze na pokrowce na kanapy?

Pokrowce uszyte są z różnych tkanin. Warto, jednak wybierać te, które uszyte zostały z grubych, gęsto tkanych materiałów – zapewnia to dłuższą żywotność. Warto postawić na len, bawełnę i włókna syntetyczne.

Dobre pokrowce na kanapę kupisz w sklepie homemagic

Pokrowce na kanapy są doskonałą opcją dekoracyjną, która sprawdzi się w każdym salonie. Odpowiednio dobrane będą pięknym zaakcentowaniem aranżacji, którą dodatkowo w łatwy i szybki sposób można zmienić, wymieniając pokrowce na inne.

Dodaj komentarz