Jakie są zalety stosowania diety ketogenicznej?

Jakie są zalety stosowania diety ketogenicznej?

Coraz częściej zarówno w internecie, jak i w telewizji można usłyszeć o diecie ketogenicznej. Jest to plan żywieniowy, który skupia się na produktach, które dostarczają sporą ilość tłuszczu oraz śladowe ilości węglowodanów. Mogłoby się wydawać, że spożywanie tłuszczu przez osoby, które chcą schudnąć, mija się z celem – nie do końca tak jednak jest.

Poprzez zmniejszenie ilości węglowodanów i cukrów prostych w codziennie spożywanych posiłkach, obniżamy także poziom glukozy we krwi. Rezultatem jest to, że w organizmie rozpoczyna się rozkład tłuszczów w celu pozyskania z nich energii. W skutek wydzielają się ciała ketonowe, które dają organizmowi energię. Jak wiadomo, gdy ciało spala tłuszcz, tracimy na wadze. Zobacz, jakie jeszcze zalety ma dieta keto i dlaczego warto ją stosować.

Dieta ketogeniczna może wzmocnić serce

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej, podstawą diety keto jest zbilansowanie makroelementów – tłuszczy, białek i węglowodanów. Tłuszcze powinny przeważać w diecie nad pozostałymi makroelementami. Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie tłuszcze są dobre, dlatego będąc na diecie, należy zwrócić uwagę na rodzaj tłuszczu, który spożywasz. Wybieraj zdrową żywność np. awokado zamiast czerwonego mięsa z grilla. Sprawisz w ten sposób, że Twój organizm dostanie większą ilość dobrego cholesterolu.

Jak wiadomo, nadmiar złego cholesterolu zwiększa ryzyko powstawania chorób serca. Zastępując zły cholesterol tym dobrym, możesz wzmocnić pracę tego narządu. Trzymanie się zdrowej diety keto pozwoli zmniejszyć poziom cholesterolu i wyeliminuje jego złe partie z organizmu. Kluczowe jest jednak spożywanie produktów najwyższej jakości.

Utrata nadprogramowych kilogramów

Dieta ketogeniczna https://dietetyk.edu.pl/diety/dieta-keto/ oraz suplementy na odchudzanie i leki na odchudzanie mogą pomóc Ci w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Istnieje wiele tabletek na odchudzanie, które są przeznaczone dla osób przebywających na diecie keto. Warto je wypróbować, aby przekonać się o tym, czy przynoszą zadowalające rezultaty. Dieta ketogeniczna poprawia metabolizm, co może bezpośrednio przełożyć się na utratę zbędnych kilogramów.

Co więcej, zmniejsza się apetyt, dzięki czemu nie będziesz miał aż tak dużej ochoty na podjadanie. Niektóre badania wykazały, że osoby będące na diecie ketogenicznej tracą średnio o 2 kilogramy więcej niż osoby na diecie niskotłuszczowej. Nie warto więc demonizować spożycia tłuszczu na diecie, ponieważ jak widać może on pomóc w procesie odchudzania.