Jacuzzi ogrodowe – jakie ma zalety? 

Jak stworzyć w swoim ogrodzie luksusowe SPA? Wcale nie jest to takie trudne, jakby mogło się wydawać. Nowoczesne jacuzzi ogrodowe nie są drogą inwestycją, za to pozwalają na uzyskanie świetnego miejsca do relaksu. Dmuchany basen z hydromasażem to idealne rozwiązanie do ogrodu zarówno większego, jak i mniejszego oraz tarasu. Jakie zalety mają kąpiele w jacuzzi i czy warto w taki basen zainwestować? 

Jakie zalety mają kąpiele w jacuzzi? 

Hydromasaż to masaż przy pomocy dysz wodnych, które wypuszczają wodę pod ciśnieniem. Strumień wody uderzający w skórę jest wyjątkowo odprężający. To świetna metoda na zniwelowanie bólu i napięcia mięśniowego. Regularne kąpiele w jacuzzi poprawiają także procesy metaboliczne. Usprawniają krążenie i dotleniają organizm. Dzięki temu mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Ale nie tylko. Rozluźnienie mięśni pozwala na ogólne odprężenie ciała. Tym sposobem możemy także odpocząć psychicznie i dać umysłowi chwilę wytchnienia. 

Kąpiele w jacuzzi to także bardzo dobry sposób na poprawienie stanu układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli więc masz problemy z krążeniem, stawami, a także napięciem stresowym, to jacuzzi będzie antidotum na powyższe dolegliwości. Relaksującą kąpiel możesz uzupełnić o olejki eteryczne, na przykład lawendowy, który wykazuje właściwości odprężające i uspokajające. Takie domowe SPA pomoże Ci się odprężyć po ciężkim dniu pracy. 

Czy jacuzzi ogrodowe jest drogie? 

Choć jacuzzi ogrodowe wydaje się być odległym luksusem, to tak naprawdę nie jest to droga inwestycja. Podstawowe modele, które spełniają najwyższe standardy, kosztują mniej niż 3 tysiące złotych. Jacuzzi ogrodowe dmuchane wyposażone jest w pompę wody, regulację temperaturę wody, a także dysze. Dzięki temu możesz kontrolować temperaturę wody oraz siłę masażu i dostosowywać te czynniki do swoich preferencji. 

Jednak kwestia finansów nie ogranicza się tylko do ceny samego produktu, ale także jego utrzymania. Czy utrzymanie jacuzzi jest drogie? Nowoczesne modele nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ani wysokich nakładów finansowych. Pamiętaj jednak, że nie oznacza to, że nic nie trzeba przy nich robić. Przede wszystkim należy dbać o świeże filtry w pompie, które odpowiadają za oczyszczanie wody na bieżąco. Do pielęgnacji jacuzzi potrzebny jest także pływak do dozowania chemii czyszczącej. Takie dodatki możesz już znaleźć w zestawie. Dmuchane jacuzzi ogrodowe jest więc rozwiązaniem, które nie jest drogą inwestycją, za to zapewnia świetną rozrywkę dla całej rodziny. 

Dodaj komentarz