Z czego robione są parapety kamienne ?

Z czego robione są parapety kamienne ?

Jakie są zalety kamiennych parapetów?

Parapety kamienne to doskonały sposób na dodanie charakteru każdemu domowi. Mogą być używane z przodu lub z tyłu domu, są trwałe i wszechstronne.

Parapety kamienne są atrakcyjnym dodatkiem do każdego domu, ale mają też szereg praktycznych zalet, które sprawiają, że są warte czasu i wysiłku. Kamień jest trwały, ma naturalne właściwości izolacyjne i jest mniej podatny na pękanie lub niszczenie niż inne materiały, takie jak: drewno czy beton. Nie wypacza się również w upalnych warunkach pogodowych, co czyni go idealnym wyborem do domów na wybrzeżu z dostępem do bezpośredniego światła słonecznego. Zapewniają lepszą ochronę przed uszkodzeniem przez wodę niż inne materiały o podobnych właściwościach

Najlepsze opcje kamiennego parapetu dla Twojego domu i ogrodu

Ważne jest, aby dokonać wyboru, który będzie pasował do Twojego domu i ogrodu. Parapety kamienne dostępne są w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Parapety kamienne to świetny sposób na dodanie elementów dekoracyjnych do domu lub ogrodu, jednocześnie zapewniając izolację. Mogą być instalowane wewnątrz domu lub na zewnątrz.

Do wyboru masz parapety: z granitu, konglomeratu kwarcowego, aglocementu czy aglomarmuru.

Z jakich materiałów zrobione są parapety kamienne ?

Granit to minerał, który składa się głównie z kwarcu. Posiada wysoką twardość, gęstość i ciężar właściwy. Nazwa pochodzi od łacińskiego granum, oznaczającego ziarno, ponieważ można je rozbić na małe kawałki. Granit można również wykorzystać do prac zdobniczych, takich jak: forniry i rzeźby. Ze względu na swoją bogatą estetykę i wyrafinowanie bardzo często wybierany jest na parapety.

Konglomerat kwarcowy to udoskonalony technicznie kamień, który wyglądem przypomina kamień naturalny, ale ma udoskonalone właściwości. Na jego jakość mają wpływ przede wszystkim surowce. Skład produktu stanowią różne składniki takie jak: naturalne piaski kwarcowe, odrobina pigmentu, żywica poliestrowa oraz od upodobania producentów może być granulat szkła lub naturalne granity.

Aglocement jest materiałem kompozytowym na bazie kruszywa marmurowego o różnej granulacji oraz wysokogatunkowego cementu. Ze względu na zastosowaną technologię mieszania różnych materiałów produkt cechuje duża wytrzymałość mechaniczna oraz to, że klienci mają szeroki wachlarz kolorów do wyboru.

Podsumowanie

Parapety kamienne są :

  • Najtrwalsze i najmocniejsze
  • Mają przeznaczenie wewnętrzne i zewnętrzne
  • Są łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo szybko się je czyści. Nie wymagają chemii
  • Są bardzo estetyczne i eleganckie
  • Można stawiać na nich różne mniejsze dekoracje roślinne
  • Stanowią element dekoracyjny elewacji domu lub okna w wewnątrz pomieszczeń

Dodaj komentarz