Rodzaje podłóg drewnianych

Pośród rodzajów podłóg, którymi możemy wyłożyć nasze mieszkanie można obecnie wyróżnić co najmniej kilka typów podłóg drewnianych. Jak wiadomo, jeszcze do niedawna w polskich mieszkaniach królowały parkiety lub podłogi wykonane z desek drewnopodobnych. Obecnie jednak wystarczy przejść się do dowolnego sklepu oferującego podłogi, by zobaczyć, że oferta dostępnych rozwiązań w zakresie podłóg drewnianych jest znacznie bogatsza, niż miało to miejsce paręnaście lat temu. Oczywiście, bogactwo wyboru jest faktem o znaczeniu jak najbardziej pozytywnym, jednak niekiedy klienci nie do końca są świadomi różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami podłóg a przez to nie są w stanie wybrać odpowiedniego typu podłogi do różnych pomieszczeń własnego mieszkania.

Zasadniczo, kategorię pod tytułem podłogi drewniane (http://avancefloors.pl/dlaczego-avancefloors) można podzielić na trzy podkategorie, a mianowicie: parkiety, deski wielowarstwowe oraz deski lite. Można stwierdzić, że największą popularnością cieszą się obecnie deski wielowarstwowe. Ich niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niska cena a także łatwość montażu oraz demontażu.

Bardziej solidną a zarazem bardziej elegancką opcją jest deska lita. Tutaj montaż wygląda tradycyjnie: podłoga jest po prostu klejona do podłoża. Tym samym, demontaż podłóg z deski litej jest znacznie trudniejszy, niż ma to miejsce w przypadku deski wielowarstwowej. Z tego powodu, podłogi z deski litej raczej nie należy montować w pomieszczeniach, gdzie panuje wilogoć, a więc na przykład w kuchni lub łazience, ponieważ pod wpływem absorpcji wody podłoga może się deformować. W pozostałych pomieszczeniach deska lita stanowi jednak znakomite rozwiązanie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, ponieważ podłogi z deski litej cechują się naprawdę wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz