Podnośnik koszowy na budowie i nie tylko 

Podnośnik koszowy na budowie i nie tylko 

Umożliwiają pracę na wysokościach, a bez nich wiele czynności byłoby niemożliwych do wykonania. Mowa oczywiście o podnośnikach koszowych, które towarzyszą nam na co dzień. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Profesjonalna nazwa urządzenia, to podest ruchomy. Dzięki maszynie możemy profesjonalne i bezpieczne wykonywać prace na wysokości. Jakie jest zastosowanie podnośników koszowych? 

Podnośniki koszowe na placu budowy 

Podnośniki koszowe najczęściej możemy znaleźć na placach budowy. To tu mają największe zastosowanie, ale nie jedyne. Przy pomocy maszyn montowana jest np. elewacja budynków. Bez podnośnika niemożliwe byłoby położenie dachu, wybudowanie balkonów i wiele innych czynności. Podnośnik koszowy na budowie wykorzystuje się także do malowania budynków, prac elektrycznych, montażu oświetlenia zewnętrznego czy ocieplenia. Podesty ruchome są alternatywą dla rusztowań i drabin. Od drabin są bezpieczniejsze, natomiast od rusztowań poręczniejsze. Podnośniki koszowe są ruchome, dzięki czemu łatwo jest przestawić. Nie zajmują dużo miejsca, za to umożliwiają dotarcie do tych trudno dostępnych. 

Podnośnik koszowy na planach filmowych 

Podesty ruchome są także nieocenioną pomocą na planach filmowych. Dzięki nim można nagrać ujęcia z góry oraz odpowiednio oświetlić plan zdjęciowy. Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, jak wiele scen jest nagrywanych przy pomocy podnośnika koszowego. Podestów używa się także przy innych artystycznych pracach, np. przy tworzeniu murali na ścianach budynków. Bez podnośnika koszowego nie można by też było zamontować reklamy wielkopowierzchniowej. 

Wynajem podnośników koszowych – co warto wiedzieć? 

Podnośniki koszowe to drogie i specjalistyczne maszyny. Dlatego ich zakup nie zawsze się opłaca. Dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajem. Ruchome podesty możesz wynająć na godziny lub doby. Wraz z maszyną zyskujesz także dostęp do wykwalifikowanego operatora http://rent-expert.pl/. Warto wiedzieć, że obsługa podnośnika wymaga ukończenia kursu uprawniającego. Bez wiedzy i doświadczenia obsługiwanie maszyny jest niebezpiecznie i może się źle skończyć. 

Wybierając podnośnik koszowy, musimy wiedzieć czego szukać. Liczy się nie tylko sprzęt wysokiej jakości, ale także jego specyfikacje. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rodzaj ramienia podnośnika. Na przykład podnośniki nożycowe poruszają się tylko w linii pionowej, a przegubowe również na boki. Dzięki temu ta druga opcja lepiej sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach pracy.

Dodaj komentarz