Piwnice w mieszkalnych apartamentowcach

Piwnice apartamentowców mieszkalnych to miejsca raczej ponure. Najczęściej jest tam ciemno, zimno i wilgotno. Są to świetne warunki dla bytowania szczurów i robactwa. zasadniczo winne temu jest niewłaściwe utrzymywanie porządku, co może być trudne o ile piwnice są obszerne, a w bloku mieszka znaczna ilość lokatorów. Nadto lokatorzy trzymają przeważnie w piwnicach przetwory, owoce albo pozostałe formy żywności, jakie są pożywką dla rozwoju kolonii szczurów i robaków.

Aby utrzymać czystość i higienę w piwnicach wypada regularnie przeprowadzać deratyzacje. Jest to w szczególności ważne w wielkich miastach, takich jak Warszawa albo gród Kraka, które posiadają ogromne osiedla bloków mieszkalnych. Ażeby nie przyczynić się do zalania owych osiedli koloniami szczurów, potrzebna jest regularna deratyzacja Kraków przoduje jeżeli chodzi o ilość firm przeprowadzających usługi deratyzacyjne, stąd zazwyczaj nie ma kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej firmy. Wskazane jest aby każda spółdzielnia mieszkaniowa podpisała umowę na trwałą i regularną kontrolę piwnic, bo tylko dzięki temu da się zapobiegać namnażaniu się plagi szczurów i pozostałych szkodników.

Druga sprawa to dezynsekcja, ale tu idzie już o coś więcej aniżeli tylko piwnice. Najpopularniejszymi insektami żyjącymi w apartamentowcach są prusaki lub karaluchy. Namnażają się tak prędko, iż umieją w krótkim terminie skolonizować cały blok. zasadniczo winne rozwojowi kolonii są brud i zaniedbanie, zarówno w mieszkaniach, na klatkach schodowych jak i w piwnicach. Skutecznym sposobem na rozwiązanie analogicznego problemu jest regularna
odszczurzanie kraków jak już wzmiankowaliśmy ma niezwykle wiele firm prowadzących zarówno usługi deratyzacji jak również dezynsekcji. Wskazane jest o tym pamiętać oraz zlecić realizację obydwu tych zabiegów w każdym budynku, dlatego że sama deratyzacja nie starczy. Jeśli jednak w bloku zamieszkują lokatorzy, którzy nie utrzymują porządku w mieszkaniach, całościowe wykluczenie problemu może zająć lata.

Dodaj komentarz