Jak szybko i łatwo zamontować roletę Dzień Noc?

Jak szybko i łatwo zamontować roletę Dzień Noc?

Zamontowanie rolety typu Dzień Noc może sprawić kłopot wielu, nawet doświadczonym, fachowcom. Jak sprawnie i szybko przeprowadzić montaż tego typu rolety? Odpowiedź znajdziemy poniżej.

Roleta Dzień Noc – co jest potrzebne do złożenia?

Bezinwazyjny sposób montażu rolety Dzień Noc niesie za sobą wiele zalet, między innymi brak konieczności ingerowania w strukturę ściany czy ramy okiennej. Roletę możemy spokojnie zamontować na ramie okna, wykorzystując do tego specjalne zatrzaski dołączone w opakowaniu. Jedyne rzeczy, które będą nam potrzebne do montażu to:

  • roleta typu Dzień Noc
  • dwustronna taśma montażowa
  • nożyczki/nóż do cięcia tapet

Należy także zadbać o stabilne podwyższenie, które pozwoli nam precyzyjnie zamontować roletę. Jeszcze przed montażem warto zadbać o czystość ramy okiennej – należy przetrzeć ją z kurzu, który może utrudnić doczepienie się taśmy dwustronnej do ramy okna.

Roleta Dzień Noc – jak złożyć?

Kiedy już kupimy roletę w odpowiednim wymiarze, musimy złożyć ją według instrukcji dołączonej przez producenta. Zazwyczaj znajdują się one w opakowaniu, rzadziej na stronie internetowej producenta. Podstawowym krokiem przy składaniu rolety jest wyznaczenie jej przodu i tyłu. Następnie w oś wciskamy piasty – koła, które pozwolą nam na swobodne rozwijanie i zwijanie zasłony. Kolejnym krokiem jest połączenie szyn montażowych i uchwytów rolety w jeden element. Warto w tym momencie przylepić do uchwytów dwustronną taśmę montażową, która ułatwi nam precyzyjne założenie rolety w oknie.

Uchwyty należy przyczepić do listwy. Następnie w uchwyty montujemy piasty rolety – całość powinna wyglądać jak “dwuwarstwowa” roleta.

Roleta Dzień Noc – montaż bezinwazyjny

Kiedy już zakończyliśmy składanie, przyszedł czas na właściwy montaż rolety typu Dzień i Noc. Uchylamy lub otwieramy okno i do jego górnej ramy przymocowujemy uchwyty, wspomagając się taśmą montażową. Starajmy się, aby roleta zasłaniała całe okno i zwróćmy uwagę, czy nie zahacza ona o klamkę, co znacznie może wpłynąć na pogorszenie jakości jej późniejszego użytkowania. Jeśli uchwyty rolety są już stabilnie zamontowane do ramy okna, zostaje nam tylko zabezpieczenie rolety przed spadnięciem. W tym celu używamy zatrzasków znajdujących się w górnej części uchwytów. Na sam koniec w rurkę dociążającą wkładamy ograniczniki. Tak przygotowany obciążnik wkładamy między dwie warstwy rolety. Zależnie od modelu rolety Dzień Noc, może wystąpić konieczność przymocowania prowadnic linki do ramy okiennej. Robimy to za pomocą dołączonych do zestawu wkrętów lub dwustronnej taśmy montażowej. Poprawnie zamontowana roleta nie powinna spadać ani się obsuwać z ramy okna. Nie powinno być także problemu z użytkowaniem jej, chociażby zacinania się linki regulującej.

Roleta Dzień Noc – montaż inwazyjny

Jeśli posiadamy model rolety Dzień Noc przystosowany do montażu inwazyjnego, będziemy musieli wyposażyć się w wiertarkę, miarę i inne niezbędne narzędzia. Uchwyty rolety utwierdzamy w  wywierconych dziurach w ramie okna oraz w ścianie nad oknem. Ten typ montażu jest nie tylko bardziej skomplikowany i wymaga niesamowitej precyzji i doświadczenia, ale także może nieść ze sobą wiele komplikacji. Z drugiej strony roleta Dzień Noc zamocowana w ten sposób jest dużo bardziej stabilniejsza, nie spada czy nie obsuwa się z okna. Wybór sposobu montażu należy tylko od Ciebie.

Dodaj komentarz