Piwnicę należy utrzymywać w czystości

Piwnice apartamentowców mieszkalnych to miejsca nader ponure. Na ogół jest tam ciemno, chłodno i wilgotno. Są to znakomite okoliczności dla życia szczurów i robactwa. przeważnie winne temu jest niewłaściwe trzymanie porządku, co może być trudne o ile piwnice są wielkie, a w bloku zamieszkuje znaczna ilość lokatorów. Nadto lokatorzy trzymają zwykle w piwnicach przetwory, owoce innymi słowy pozostałe formy żywności, jakie są pożywką dla rozwoju kolonii szczurów i robactwa.

Aby zdołać zachować schludność i higienę w piwnicach należy regularnie wykonywać deratyzacje. Jest to szczególnie ważne w wielkich miastach, takich jak Stolica Polski czy gród Kraka, jakie mają szerokie osiedla apartamentowców mieszkalnych. Tak aby nie przyczynić się do zalania owych osiedli koloniami szczurów, konieczna jest regularna deratyzacja Kraków przoduje jeżeli chodzi o ilość jednostek przeprowadzających usługi deratyzacyjne, stąd przeważnie nie ma kłopotów ze znalezieniem właściwiej jednostki. Warto aby każda spółdzielnia mieszkaniowa zatwierdziła umowę na stałą i regularną kontrolę piwnic, bo jedynie dzięki temu można zapobiec namnażaniu się zarazy szczurów i pozostałych szkodników.

Kolejna kwestia to dezynsekcja, jednak tu idzie już o nieco więcej niż same piwnice. Najpopularniejszymi owadami żyjącymi w blokach są prusaki lub karaluchy. Rozmnażają się tak szybko, iż umieją w niedługim terminie skolonizować zupełnie blok. przeważnie winne rozwojowi kolonii są syf i niedbalstwo, zarówno w mieszkaniach, na klatkach schodowych jak i w piwnicach. Funkcjonalnym sposobem na rozwiązanie takiego problemu jest regularna
zwalczanie pluskiew kraków jak już wzmiankowaliśmy posiada nader dużo firm prowadzących zarówno usługi deratyzacji jak też dezynsekcji. Należałoby o tym pamiętać oraz wyznaczyć wykonanie obydwu tych zabiegów w każdym budynku, gdyż sama deratyzacja nie wystarczy. Jeśli jednak w bloku żyją lokatorzy, którzy nie trzymają porządku w mieszkaniach, całościowe usunięcie problemu może zająć lata.

Dodaj komentarz