Jak odświeżyć dom na wiosnę?

Posiadając własny, wolnostojący dom, warto zadbać o niego przy okazji zbliżającej się wiosny. Odmalowanie elewacji, naprawa niedziałających elementów oświetlenia czy przebudowa ogródka to tylko nieliczne z prac, jakie można wykonać wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Co jeszcze można zrobić i jak zrobić to efektywnie, by móc cieszyć się wspaniałym, odświeżonym domem na starcie nowego sezonu?

Domowe porządki, czyli jak zadbać o wnętrze

Kiedy na dworze robi się nieco cieplej, wiele osób czuje potrzebę wykonania podstawowych prac porządkowych w rzeczach, ubraniach i innych elementach wyposażenia domu. Sprzątając można nie tylko pozbyć się za małych ubrań, ale też wspomóc potrzebujące osoby poprzez podarowanie im wielu użytkowych do tej pory rzeczy. Wiele osób rozpoczyna wiosenne porządki od przysłowiowego wietrzenia szaf oraz przeglądu obuwia, by potem zająć się rozmaitymi akcesoriami i sprzętami. Niezależnie od swojego wyboru i kolejności działania, w efekcie można zyskać dodatkowe miejsce i przestrzeń w schowkach oraz szafach.

Odświeżenie ścian, czyli jak to wszystko pomalować?

Choć z uwagi na temperaturę i pogodę zwykle większość osób przeprowadza remonty i malowanie w czasie ciepłego lata, to nic nie stoi na przeszkodzie, by drobne prace wykonać też na wiosnę. Odświeżenie koloru bez zdejmowania poprzedniego to zaledwie kilka godzin prac, które śmiało można wykonać podczas wolnego weekendu. Dzięki temu w stosunkowo szybki sposób uzyska się czysty, schludny wygląd ścian lub elementów dekoracyjnych już na samym początku cieplejszej pory roku. W zależności od swoich upodobań można też, np. w pokoju dziecięcym, nakleić specjalne naklejki na ściany, które dodatkowo udekorują ich kolorową przestrzeń.

Przydomowy ogród – spełnienie najskrytszych marzeń

Piękny, zielony ogród to prawdziwy rarytas, którym warto chwalić się wśród rodziny czy znajomych. Zapewnia stały dostęp do świeżego powietrza, możliwość obcowania z naturą, a w zależności od jego wielkości, także na rozmaite gry i zabawy wśród zieleni. Podczas porządków wiosennych warto zadbać także o tę część domu, która przez kolejne miesiące posłuży pięknym wyglądem i zapachem kwitnących kwiatów. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie prac od spulchnienia i poprawy stanu gleby, a w zależności od miesiąca, zasadzenia odpowiednich roślin. Osoby, które mają przestrzeń na dodatkowe atrakcje, śmiało mogą wstawić do ogrodu także zestawy wypoczynkowe w postaci dedykowanych na zewnątrz mebli, zamontować siatkę dla chętnych do gry w siatkówkę lub badmintona, jak również wyznaczyć specjalne miejsce na piaskownicę lub niewielki placyk zabaw dla najmłodszych dzieci.

Dodaj komentarz