Beton we wnętrzach

Beton na ścianach i podłogach? Jak najbardziej. Ten utrzymujący się od kilku lat trend, co sezon zyskuje nowe odsłony i rozwiązania technologiczne. Betonowe posadzki ściany to domena nowoczesnych wnętrz nie tylko industrialnych i loftowych, ale również klasycznych.

Surowe betonowe ściany – hit nowoczesnych projektantów

stanowi tło dla nowoczesnych i ponadczasowych aranżacji. Wnętrza loftowe i industrialne posiadają wyjątkową stylistykę, dlatego są świetną przestrzenią dla surowych i naturalnych rozwiązań technologicznych. Decydując się na betonowe ściany, mamy do wyboru ogrom materiałów wykończeniowych. Aranżując przestrzeń w salonie, można postawić na bloki betonu architektonicznego, lub farbę betonową przypominającą konsystencją tynk dekoracyjny. Z nałożeniem farby betonowej na ściany poradzi sobie nawet początkujący majsterkowicz, ponieważ dowolnie można formować masę na ścianach, bez konieczności wkładania w to zajęcie mnóstwa dokładności i dbałości o szczegóły. Beton z założenia nie jest jednolity w barwie, a każdy melanż faktury i koloru dodaje mu atrakcyjności. Ściany ze wzorem betonu w łazience możemy uzyskać, kładąc na nich trwałe i odporne płytki ceramiczne, imitujące beton. Oryginalny charakter wnętrz zachęca do eksperymentowania z dodatkami i wyposażeniem. Z pomocą betonowych faktur, uzyskamy niebanalny i minimalistyczny wystrój domu lub mieszkania.

Trwała i efektowna podłoga betonowa

Jeśli posiadamy psa, lub po mieszkaniu biegają dzieci, bardzo doskonałym rozwiązaniem jest betonowa posadzka. Jest to wyjątkowo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne okładzina. Betonowa posadzka po położeniu i wyschnięciu zostaje zabezpieczona żywicą, dzięki czemu zyskuje połyskliwy szlif. Mogłoby się wydawać, że betonowa podłoga sprawi, że wnętrze będzie zimne i nieprzyjazne. Nic bardziej mylnego, ponieważ w odpowiedniej aranżacji podłoga zyska domowy przyjemny klimat. Beton doskonale komponuje się z innymi naturalnymi materiałami. Elementy wyposażenia wykonane z drewna zrównoważą surowość betonu i podkreślą jego wyjątkową wizualność. Niestandardowy design betonowych podłóg docenią sympatycy minimalistycznych metod aranżacji wnętrz, jak również miłośnicy bezproblemowego utrzymania mieszkania w czystości. Betonowa posadzka pokryta żywicą to jeden z najłatwiejszych w utrzymaniu czystości elementów wykończeniowych. To bardzo dobre rozwiązanie również do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienki, pralnie, czy suszarnie. Doskonale sprawdzi się również w garażu.

Dodaj komentarz