Znowu się zepsuł, czyli najczęstsze awarie w autach

Ostatnie miejsce w zestawieniu najczęściej psujących się elementów zajmują elementy gumowe silnika. Wśród nich zwrócić uwagę potrzeba zwłaszcza na pasek klinowy a także wszelkiego typu gumowe przewody. Pomimo bowiem, że wykonane są one z bardzo odpornej na oddziaływanie wysokiej temperatury gumy, to po pewnym czasie parcieją. Właśnie dlatego należy raz na jakiś czas zrobić ich przegląd.

Kolejnym elementem, najczęściej psującym się w pojazdach jest alternator. Jak zaznacza warsztat samochodowy w Warszawie, zdarza się często, iż w sytuacji gdy próbujemy uruchomić silnik, rozrusznik kręci się bardzo powoli a światła samochodu przygasają. Właściciele aut nierzadko w tym układzie decydują się na zakup nowego akumulatora, a tymczasem za to zazwyczaj odpowiada ładujący go alternator. Inną przyczyną braku ładowania być może korozja występująca na złączach, tak zwanych klemach. Wtedy, żeby zaradzić problemowi wystarczy ją najzwyczajniej w świecie usunąć.

Używane samochody

Mało osób jednakże stać na to, by kupować nowe pojazdy posiadające gwarancję producenta. Mając na uwadze drastyczny spadek wartości pojazdów, które często po przejechaniu bram salonu, w którym je kupujemy, wyceniane są nawet na 30% mniej niż cena za jaką je kupiliśmy, w większości przypadków decydujemy się na zakup używanych aut.

Niestety, używane samochody dość często się psują. Jak podkreśla warsztat samochodowy Warszawa, wynika to przede wszystkim z faktu, iż zużywają się podzespoły eksploatacyjne, ale również nie bez znaczenia jest także to, czy a także w ogóle samochody były odpowiednio serwisowane.

Jak ukazują statystyki, najczęstsze awarie w pojazdach z drugiej ręki dotykają pomp paliwowych. Pompa jest zazwyczaj uszkodzona, kiedy w baku jest niewiele benzyny. W takich momentach powinna ona bowiem pracować więcej a także na pewno mocniej, by dostarczyć paliwo do ukł. spalania. Z tego powodu, będąc użytkownikiem pojazdów, warto wyrobić sobie nawyk, by w baku zostawiać paliwa na min 1/8 jego pojemności.

Rozrusznik

Rozrusznik nie jest przyrządem kosztownym, z tego też względu, dostrzegając pierwsze oznaki jego zniszczenia ? warto go zmienić. Rozruszniki w pojazdach znajdują się na czwartej pozycji, w rankingu najmocniej awaryjnych podzespołów.

Jeśli mając problem z ładowaniem sprawdzimy, iż nie jest to spowodowane alternatorem a także zabrudzonymi złączami, powinniśmy przyglądać się uważnie posiadanej w samochodzie baterii, gdyż to ona jest przyczyną braku prądu. Akumulatora naprawić nie można, kiedy więc przestanie właściwie działać ? koniecznym jest najzwyczajniej w świecie zakup nowego.

Kłopoty z układem chłodzenia

Układ chłodzenia jest bardzo ważny w kontekście użytkowania naszego auta. Dość powszechnie jednakże interesujemy się nim dopiero wtedy, kiedy zapala się nam czerwona lampka z symbolem termometru, sygnalizująca problemy z układem chłodzenia w silniku. Najczęstszą przyczyną jest:

-zardzewiała chłodnica,
-zepsuty termostat,
-przeciekające przewody.

Dodaj komentarz