Walizka na urlop – co do niej spakować?

Walizka na urlop powinna być spakowana w sposób przemyślany – ubrania muszą być modne ,wygodne, ładne, należy zadbać o to, by zabrać rzeczy przewiewne. Szczególnie wyjazd do krajów na południu Europy wymaga zabrania ze sobą rzeczy bawełnianych, z przewiewnej wiskozy, bardzo wygodnych. Taki ubiór to podstawa, a dzięki niemu każda osoba może poczuć się wygodnie oraz komfortowo. Niejedna pani zabiera pełną walizkę ciuchów, a nosi połowę z nich. Nie jest to ani mądre, ani racjonalne.

Jakie ubrania zabrać na wakacje?

Na wakacjach przydadzą się takie ubrania, jak:

* kilka sukienek – lekkich i przewiewnych

* wygodne buty – sandałki, klapki, jedne buty kryte, np. lekkie mokasyny lub tenisówki czy adidasy

* bluzki bawełniane

* spódnice z bawełny lub wiskozy, spodnie krótkie i długie, ale z tkanin wygodnych, które nie gniotą się i nie wymagają prasowania – podczas urlopu nie ma szans na takie prasowanie

Warto zabrać ze sobą parasolkę, kapelusz od słońca, kosmetyki na co dzień oraz do opalania. Takie skomponowanie zawartości walizki sprawi, że urlop ułoży się dobrze.

Rozrywka też jest konieczna

Podczas urlopu ważna jest rozrywka, dlatego na urlop warto zabrać:

* tablet

* krzyżówki

* kilka książek

* grę planszową dla rodziny

* konsolę do gry dla dzieci – jeśli na urlop wybieramy sie z maluchami

Można zabrać też paletki do badmintona lub rowery, jeśli jest taka możliwość. Nie warto przeładowywać bagażu, jeśli jedziemy pociągiem. Do samolotu należy dokładnie przemyśleć bagaż – rowery czy rakietki można wypożyczyć w miejscu urlopu, co jest bardzo efektywnym rozwiązaniem. Dla dzieciaków przydadzą się kolorowanki i kredki – takie rzeczy sprawią, że maluch twórczo i miło spędzi wakacyjny czas. Zasada jest następująca: jedna walizka dla jednej osoby plus mały plecaczek. Pani potrzebować będzie torebki, ale nie należy przesadzać z ilością rzeczy. Warto zadbać o to, by nie jechać na wypoczynek jak wielbłąd. W końcu nie jesteśmy nomadami, lecz turystami i rzeczy należy ograniczać, a nie brać ich ponad miarę. Takie postępowanie zapewni wygodę i sprawdzi się naprawdę dobrze. Na wakacje trzeba też zabrać nawilżane chusteczki do demakijażu, kosmetyki do opalania i po opalaniu oraz podręczną apteczkę, która przyda się w sytuacji problemów żołądkowych, skaleczenia nogi czy ręki lub użądlenia przez pszczołę. Należy mieć leki przeciwbólowe, krople na serce, leki na żołądek czy wątrobę. Na pewno w ten sposób można sobie pomóc. Podczas wczasów zagranicznych należy pilnować dokumentów i mieć zapisany w komórce telefon do ambasady lub konsulatu – na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz