Używane wózki widłowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Wózki widłowe to sprzęty o szerokim zastosowaniu. Dlatego używa się ich nie tylko w magazynach, ale także na przykład na placach budowy, czy w halach produkcyjnych. Co o wózkach widłowych warto wiedzieć? Z całą pewnością to, że jest to sprzęt specjalistyczny. Wybór odpowiedniego wózka widłowego do wykonywanego zadania jest bardzo ważny. Warto również pamiętać, że wózki widłowe nie należą do najtańszych inwestycji. Dlatego niejedna firma decyduje się na zakup używanego sprzętu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze używanych wózków widłowych? 

Jakie są zalety używanych wózków widłowych? 

Największym argumentem, który przemawia za wyborem używanego wózka widłowego, jest jego cena. Nie da się zaprzeczyć, że jest to o wiele bardziej korzystne finansowo rozwiązanie. Zakup używanego wózka widłowego nie obciąża budżetu firmowego w takim stopniu, w jakim zrobiłoby to kupno nowego sprzętu. Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się na używane wózki widłowe. Jednak wraz z tą metodą na zaoszczędzenie, pojawia się pytanie, czy zakup używanego wózka widłowego to bezpieczne rozwiązanie? 

Tak, zakup używanego wózka widłowego, to jak najbardziej bezpieczna transakcja. Chociaż trzeba wiedzieć, gdzie takich sprzętów szukać i zdecydować się na zaufaną firmę, która używane wózki widłowe sprzedaje. Zanim taki wózek trafi do sprzedaży, przechodzi dokładny przegląd. Mechanicy wymieniają części, które są niesprawne, naprawiają usterki, wymieniają płyny, a nawet opony. Co więcej, nierzadko wykonują także naprawy blacharsko-lakiernicze. Dzięki temu używany wózek widłowy jest w pełni sprawnym, a nawet atrakcyjnym towarem do zakupu. 

Używane wózki widłowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Wybierając używany wózek widłowy, przede wszystkim należy wybrać sprawdzonego dostawcę. Warto także pokusić się o sprzęt renomowanych marek, które mają opinię liderów wśród producentów wózków widłowych. Kolejną rzeczą jest okres gwarancji. Na używane wózki widłowe również przysługuje gwarancja, jednak w zależności od dostawcy oraz wieku sprzętu jest ona różna. Zazwyczaj gwarancja na używane wózki widłowe wynosi między pół roku a rok. 

Pozostałe parametry wyboru są takie same, jak w przypadku nowych wózków. Musimy ustalić, jakiego wózka szukamy – elektrycznego, spalinowego, czy na gaz. Bardzo ważny jest także maksymalny udźwig maszyny oraz rodzaj opon. Na przykład do magazynu stosuje się opony pełne, a do nierównej powierzchni opony dętkowe. Dlatego wybierając używany wózek widłowy, nie warto się spieszyć, ale poświęcić czas na wybór najlepszego sprzętu. 

Dodaj komentarz