Sesja ciążowa – jak do niej podejść?

Sesja Ciążowa-Ciąża to najpiękniejsze 9 miesięcy w życiu kobiety,kiedy to pod jej sercem rozwija się nowe życie. Bicie serduszka nadaje rytm temu pięknemu wydarzeniu. Uwiecznienie tych chwil przywołuje wspomnienia ,tych pięknych dni.Najlepszym okresem na odbycie sesji jest 7-8 miesiąc kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony i widoczny.Sesja odbywa się u mnie w studiu bądź w plenerze jest możliwość wykonania sesji u przyszłej mamy w domu.Do takiej sesji warto przygotować kilka rekwizytów np. pierwsze zakupione buciki, zdjęcie z USG, ubranka. By sesja była ciepła , kobieca, delikatna preferuję zdjęcia mam w bieliznie,koszulach, opiętych tunikach. Do tej sesji jak do każdej innej podchodzę z należytą starannością, a mianowicie współpracuję z wizażystką . By podkreślić piękno i wyjątkowość kobiety.

Sesja noworodkowa – Najlepszym okresem na odbycie sesji to pierwsze dni waszego dziecka.Między pierwszym a 14 dniem dziecko jest jeszcze malutkie, zagubione bardzo senne tęskni za cieplutkim mamusinym brzuszkiem -przybiera jeszcze pozy z brzuszka.Dbając o komfort waszego maleństwa pomieszczenie studia podgrzewam farelką by było cieplutko i komfortowo.Sesja odbywa się u mnie w studiu chociaż często rodzice decydują się bym to ja przyjechała do nich. Z jakiego powodu ? Otóż z takiego iż mamusie mają dużo większy komfort mogą sobie spokojnie nakarmić dziecko, uspać, pochustać itd.

Sesja dziecięca- W przypadku dzieci wygląda to tak : dzieci lubią dobrze się bawić . Nie tylko one dobrze się bawią bo ja razem z nimi. Zaczynając od tych najmniejszych ich ciekawość świata jest naprawdę bardzo wielka. Jednakże ja staram się skupić ich uwagę na grzechotkach ,zabawkach. Starsze dzieci staram się poznać porozmawiać z nimi o przedszkolu, szkole, lodach, o tym co lubią robić, a nawet kim by chcieli zostać. Do wszystkich dzieci podchodzę indywidualnie i delikatnie. Nie chcę by uśmiechały się na siłę, ponieważ mama kazała! Zamiast tego wolę by przypomniały sobie coś śmiesznego. Jeżeli chodzi o dzieci starsze zawsze proszę o zabranie kilku sukienek, koszul, ulubionych ubranek. Ubranka mają nie mieć rażących napisów oraz wzorów ponieważ odciągają uwagę oglądającego zdjęcie.Rozmawiam z rodzicami o ulubionych zabawkach i proszę o przyniesienie ich.

Dodaj komentarz