Czym jest BHPPytajnik

Czym jest BHPPytajnik

Temat sławnego BHP, a więc Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest lubiany od wielu lat. Mimo tego, że szkolenia bhp rozpoczynają się systematycznie, nadal dochodzi do wypadków w pracy. W nie wielu zawodach ryzyko wypadkowe jest większe, w wielu mniejsze. Tak było zawsze i pomimo najszczerszych chęci pracodawców, jest w takim przypadku nie do uniknięcia. Jednak, aby być w zgodzie z prawem i mieć spokojne sumienie, każdy pracodawca posiada zadanie poddać odpowiedniemu szkoleniu swoich pracowników. W trakcie szkoleń z zakresu BHP wykładowcy pokazują od groma istotnego materiału. Mowa jest przede wszystkim o:

przyczynach wypadków
o postępowaniu, gdy taki wypadek w tym momencie się zdarzy
o sposobach unikania wypadków na niepewnych stanowiskach pracy
o przeciwdziałaniu wypadkom
powierzana jest również dyrektywa bezpieczeństwa pożarowego
Innowacyjne metody szkolenia w mieście Katowice

Bardzo wspaniałą metodą są szkolenia on-line. Ich najistotniejsze walory, to korzystniejsza cena, a też dostępność dla jak najbardziej większej liczby słuchaczy. Weźmy tytułem przykładu chociaż Chorzów oraz Katowice. Teoretycznie miasta są blisko siebie. Mimo wszystko jeśli firma miałaby własne oddziały w tych dwóch miastach, nie dałoby się przeszkolić jej pracowników za jednym razem. Przy cudownym szkoleniu w sieci pracodawca ustala czas szkolenia, zbiera własnych pracowników na przykład w salach konferencyjnych o jednej, umówionej z wykładowcą godzinie. Są włączone sprzęty komputerowe z dostępem do łącza internetowego i wykładowca rozpoczyna wykład. W tego typu przypadku macie sposobność przeszkolić parę osób równocześnie i to w dwóch różnorakich oddziałach.

Świetne!

Wykładowca rozpoczyna jeden wykład nie wychodząc ze swojego gabinetu, a nie kilka wykładów w wielu miejscach. Dzięki czemu firma zapewniająca oferty szkoleniowe jest w stanie zaproponować w rzeczy samej niższą cenę i bardziej elastyczne terminy szkoleń. To samo dotyczy osób nowo zatrudnionych. Osoba szkoląca nie powinna dojeżdżać za każdym razem, gdy pracodawca zatrudni nowego pracownika. Nowy pracownik siada przed komputerem, przesłuchuje wykładu, ma okazję zadawać pytania, gdy jest coś dla niego niezbyt jasne. Jest to doskonałe narzędzie, które pomoże pracodawcom obniżyć ceny szkoleń BHP. Natychmiast warto sobie na tego typu formę współpracy pozwolić.

Dodaj komentarz