Poznaj korzyści płynące z przejscia na weganizm

Weganizm jest czymś więcej niż nie jedzeniem niczego, co ma krew płynącą przez żyły lub żywą istotą z matką. Jest wiele osób, które wybierają weganizm ze współczucia dla zwierząt i jest to osobisty wybór. Weganizm jest pełen nieporozumień i mitów, ponieważ ktoś, kto przeżywa tylko chipsy ziemniaczane i dietetyczną sodę, uważa się również za dietę wegańską, ale czy można ją uznać za zdrową? Chodzi o zdrowe wybory, a więcej ludzi decyduje się na ten styl życia ze względu na liczne korzyści zdrowotne.

Średnio weganie mają niskie wskaźniki otyłości i ważą około 5 do 20 procent mniej niż ludzie spożywający mięso. Wraz z niskim BMI (wskaźnikiem masy ciała) weganie mają również zaletę zmniejszonego ryzyka poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu II i inne choroby układu krążenia. To nie wszystko, dieta wegańska obejmuje zwiększone spożycie owoców i warzyw, które mogą zmniejszyć szanse na raka, zwłaszcza raka jelita grubego. Dieta wegańska twierdzi, że zapewnia znacznie więcej wigoru i młodszej skóry. Nie można dokładnie stwierdzić, czy te twierdzenia są prawdziwe, ale z pewnością istnieje wiele naukowo udowodnionych korzyści dla diety wegańskiej w porównaniu do diety spożywania mięsa. Dzięki temu dieta zyskała popularność wśród gwiazd

Ludzie, którzy twierdzą, że mięso i inne produkty mleczne są jedynym źródłem białka, nie są całkowicie właściwe. Jeśli dieta wegańska jest dobrze zaplanowana, może dostarczyć wszystkich składników odżywczych; bogaty w białko, żelazo, witaminy i inne minerały. Diety oparte na roślinach są zapakowane w błonnik, przeciwutleniacze i tłuszcze nasycone. Zbyt dużo białka zwierzęcego może ostatecznie obciążyć nerki, a nawet zmienić się w złogi tłuszczu.

Czy wiesz, że na ogół przeciętny ktoś, kto waży około 63 kilogramów (140 funtów), powinien zawierać tylko 50 gramów białka dziennie. Dla wegan, które mogą łatwo pochodzić z filiżanki soczewicy, szpinaku lub innych produktów sojowych. Co więcej, dieta wegańska jest znacznie bardziej ekonomiczna i koncentruje się na orzechach, nasionach, roślinach strączkowych i ziarnach, które są stosunkowo tańsze.

Poza licznymi korzyściami zdrowotnymi, przekształcenie wegańskiego może zrobić cuda dla planety. Przemysł mięsny i inne produkty pochodzenia zwierzęcego są odpowiedzialne za 20 procent zanieczyszczeń spowodowanych przez człowieka. Nasze środowisko musi płacić wysoką cenę, ponieważ dieta oparta na mięsie prowadzi do wymierania gatunków, utraty siedlisk i wylesiania. Przyczynia się również do niedożywienia, ponieważ coraz więcej gruntów jest wykorzystywanych do uprawy zbóż w celu karmienia zwierząt, a nie pożywienia dla populacji ludzkiej.

Zmieniając składniki w talerzu, możesz przyczynić się do zdrowego stylu życia, a także lepszego środowiska. Przejście na weganizm jest łatwe i efektywne w sposób, o którym nigdy nie pomyślisz. Porozmawiaj z naszymi specjalistami od diety i odżywiania, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak możesz przejść na dietę wegańską

Dodaj komentarz