Z wizytą w Mediolanie

Z wizytą w Mediolanie

Czym może oczarować turystów Mediolan? W stolicy włoskiej Lombardii czekają rewelacyjne atrakcje. Wspaniałe zabytki przyciągają tu wycieczki z całego świata, a niejedno biuro podróży zachęca do wspólnego odkrywania piękna mediolańskich budowli. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?
Jednym z najciekawszych miejsc w Mediolanie, włoskiej stolicy mody pełnej butików oraz pięknych budowli, jest plac Katedralny. Otaczają go wspaniałe kamienice oraz jedna z najważniejszych świątyń w mieście. To katedra Narodzin Świętej Marii, która należy do grona największych gotyckich budowli na świecie. Budowana od końca XIV stulecia, ostatecznie ukończona została w początkach XIX wieku. W efekcie w jej architektonicznym stylu łączy się gotyk i barok, dzięki którym katedra prezentuje się wyjątkowo. Pięknie ozdobiona fasada stanowi świetną zachętę do zapoznania się z kościelnym wnętrzem. Cenny krucyfiks, kaplica św. Karola Boromeusza oraz kościelna wieża znana jako rewelacyjny punkt widokowy to podstawa w trakcie zwiedzania świątyni. Drugim ważnym zabytkiem sakralnym na terenie miasta jest kościół Santa Maria della Grazie, w którym prezentowane jest słynne dzieło Leonarda da Vinci “Ostatnia Wieczerza”. To właśnie ów obraz bywa głównym celem wycieczki dla wielu miłośników malarstwa.
Innym skarbem Mediolanu jest Galeria Wiktora Emanuela, której początki przypadają na lata 60. XX wieku. Zachwyca też gmach mediolańskiej La Scali, uznawanej za jedną z najważniejszych oper na świecie. Istniejąca od lat 70. XVIII wieku jest chętnie odwiedzana przez miłośników sztuki oraz tych turystów, którzy kochają piękne budowle.
Mediolan może się również pochwalić pięknym zamkiem Sforzów. Przypomina ona o jednym z najważniejszych rodów włoskich, który już w XV wieku miał ogromny wpływ na politykę tego kraju. Ich piękny zamek służy dziś jako muzeum, a chętnych na jego zwiedzenie nie brakuje. Wspaniałe dziedzińce oraz potężne mury obronne przyciągają uwagę i zachęcają do zapoznania się z zamkowymi wystawami. Można tu zobaczyć Muzeum Sztuki Starożytnej oraz Galerię Zamkową. Szczególnie ciekawie prezentuje się kolekcja rzeźb, które pochodzą z nieistniejących już kościołów mediolańskich. Dodatkową atrakcją na zamku jest urządzone w piwnicach Muzeum Prehistorii, które może pochwalić się cennymi zabytkami ze starożytnego Egiptu.
Mediolan może oczarować swym bogactwem i różnorodnością. Piękna architektura oraz dzieła sztuki zdobiące muzealne i kościelne wnętrza skutecznie przyciągają turystów z całego świata. Dzięki swym atrakcjom Mediolan stał się ważnym kierunkiem w ofercie niejednego biura podróży, a jego piękno stanowi najlepszą zachętę do odwiedzania tego miasta jak najczęściej.

Dodaj komentarz