Pomadka – kosmetyk, który kobiety kochają

Jednym z bardziej lubianych przez kobiety kosmetyków jest pomadka określana również mianem szminki. Po różnego rodzaju pomadki sięgają panie w bardzo różnym wieku. Dostępne są produkty zarówno kolorowe, jak i te bezbarwne, których zadaniem jest wyłącznie pielęgnacja skóry ust. Zobaczmy po jakie pomadki mogą dzisiaj sięgnąć panie, aby olśniewać swoim wyglądem.

Szminka nawilżająca

Pomadki o działaniu nawilżającym to przede wszystkim kosmetyki pozbawione koloru. Ich najważniejszym zadaniem jest nawilżenie skóry ust. Taka pomadka pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną. Dzięki temu usta nie są tak bardzo narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Warto pamiętać, że dzisiaj dostępne są również kolorowe pomadki nawilżające. Są to kosmetyki, które łączą dwie funkcje: nawilżają ust, jednocześnie nadając im pożądanego koloru.

Pomadki trwałe

Jeśli szukamy szminki na wielkie wyjście, najlepiej postawić na tą trwałą. Jest to pomadka, której kolor naprawdę długo utrzymuje się na ustach. Takie pomadki odporne są na oblizywanie, nie straszne im również picie i jedzenie. Na ustach mogą utrzymać się nawet całą noc, nie wymagając żadnych poprawek. Jeszcze kilkanaście lat temu trwałe szminki bardzo mocno wysuszały usta. Dzisiaj efekt ten już się nie pojawia. Co więcej, producenci dodają do trwałych szminek substancje nawilżające, dzięki czemu skóra ust jest również delikatnie pielęgnowana. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Szminki matowe

Wiele kobiet bardzo lubi pomadki matowe. Trzeba jednak pamiętać, że nie prezentują się one dobrze na niewielkich ustach. Ważna jest także kondycja skóry ust. Pomadki matowe bardzo mocno podkreślają bowiem wszelkie niedoskonałości i suche skóry. Dlatego panie, które są korzystać z takiej szminki powinny najpierw zatroszczyć się o skórę warg. Należy ją dokładnie nawilżyć. Niektórzy specjaliści od makijażu zalecają nawet wcześniejsze wykonanie peelingu.

Co zamiast szminki?

Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej są miłośniczkami szminki. Wiele paniom kosmetyk ten wydaje się zbyt mocny, obciążający, za bardzo oficjalny. Świetną alternatywą dla takich kobiet są błyszczyki, które są zdecydowanie lżejsze i mniej intensywne. Dodają uroku, delikatności, dziewczęcości. Dostępne są w wielu kolorach, co pozwala na znalezienie tego pasującego do koloru karnacji.

Makijaż ust dla wielu kobiet jest obowiązkowy. Nie brakuje pań, które bez pomadki nie wyjdą z domu. Na szczęście dzisiaj dostępny jest tak duży wybór tych kosmetyków, że żadna przedstawicielka płci pięknej nie będzie miała problemu ze znalezieniem szminki dopasowanej do swojej urody.

Dodaj komentarz