Dbaj o zdrowie dziecka

Zdrowie dziecka to skarb

Warto dbać o zdrowie malucha od początku. Należy dziecko dobrze odżywiać, najlepiej karmić je piersią, dzięki czemu maluch nabierze odporności. Poza tym witaminy, minerały, odpowiednia suplementacja diety. Do tego dbałość o higienę – maluszka należy kąpać tak często, jak istnieje tylko potrzeba. Jakość takiej opieki jest nieoceniona, a maluszek potrzebuje troski. Z dzieckiem trzeba przebywać, czytać mu bajki, troszczyć się o nie jak najlepiej. Dzięki temu maluszek rozwija się dobrze i nie jest opóźniony w stosunku do rówieśników.

Potrzeby dziecka się zmieniają

Starsze dziecko potrzebuje opieki, troski, zainteresowania. Potrzeby takie, jak jedzenie i picie łatwo jest zaspokoić. Później trzeba dziecku zaoferować dobrą lekturę, zabawy, rozrywki, wspólne zabawy w parku, wyjścia do kina i teatru. Do 12-13 roku życia rodzic jest dla malucha prawdziwym guru. Jest wielkim autorytetem i najlepszym kompanem zabaw. Później nieco się zmienia. Nie zabawa, ale pieniądze na zabawy – gdy dziecko staje się nastolatkiem to autorytetami zaczynają być koleżanki oraz koledzy. Wtedy nie rodzic jest ważny. Rodzice odchodzą na plan dalszy, a rówieśnicy są bardzo istotni. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista i całkiem naturalna. Niejedna osoba doceni to, że ma wreszcie czas dla siebie. Dziecko zyskuje wsparcie grupy rówieśniczej. Rodzic jednak powinien czuwać i obserwować to, co się dzieje. Dzięki temu uzyska wiele i zdobędzie informacje o tym, co dziecko robi i czy nie jest w tarapatach. Jeśli tylko pojawią się sygnały np. uzależnień czy problemów z prawem, wtedy rodzic musi interweniować. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Dziecko do osiemnastego roku życia jest pod opieką rodziców i musi być otoczone troską. Jeśli ma osiemnaście lat, a jest na utrzymaniu rodziców to nadal mają oni wiele do powiedzenia. Muszą nadal czuwać i obserwować to, co się dzieje. Miło jest dbać o dziecko, ale trzeba mieć świadomość problemów, które mogą się pojawić. Lepiej zatem zadbać o dziecko czy dzieci, uzyskać wsparcie i spokojnie obserwować proces studiowania, pierwszą pracę. Gdy dziecko uniezależni się finansowo od rodziców oznacza to koniec kurateli. Nie ma już potrzeby monitorowania poczynań dziecka. Może ono żyć swoim życiem, bez najmniejszych problemów oraz komplikacji. Coraz więcej osób docenia to, że rodzice są w pobliżu i czuwają. To jest dobry objaw. Jednak kiedyś musi nadejść kres i całkowite odcięcie pępowiny. Dla rodziców bywa to bolesne, ale jednak ma znaczenie i daje poczucie, że dziecko stało się całkowicie niezależne.

Dodaj komentarz