Ogrodzenia nowoczesne – rodzaje, cena, materiał wykonanie

Ogrodzenie już dawno przestało służyć wyłącznie jako zabezpieczenie posesji. To wizytówka domu i ogrodu. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz większą wagę przykładają nie tylko do jego funkcjonalności, ale i wyglądu. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań na szczególne wyróżnienie zasługują ogrodzenia nowoczesne. Ile kosztują, z jakich materiałów się je robi i czy warto takie mieć?

Ogrodzenie nowoczesne – co je wyróżnia?

Ogrodzenia nowoczesne to niejednorodna grupa konstrukcji. Różnią się one między sobą zarówno pod względem zastosowanego materiału, jak i chociażby wagi. Łączy je natomiast jedno – nowoczesna stylistyka. To właśnie dzięki atrakcyjnemu, współczesnemu designowi ogrodzenia nowoczesne tak dobrze komponują się z modernistycznymi budynkami. 

Wbrew pozorom jednak, ogrodzenie nowoczesne ma uniwersalny charakter. Sprawdza się więc także w przypadku tych posesji i obiektów, którym nieco bliżej jest do stylu klasycznego.

Ogrodzenia nowoczesne – rodzaje

Jak zostało już wspomniane, ogrodzenia nowoczesne to dość zróżnicowane produkty. Z jednej bogaty wybór opcji sprawia, że każdy inwestor znajduje dla siebie coś odpowiedniego, z drugiej zaś utrudnia to nieco decyzję. Co więc wybrać? Poniższe klasyfikacje mogą być pewną wskazówką…

Podział ze względu na rodzaj użytego materiału

Dostępne na rynku ogrodzenia nowoczesne można sklasyfikować, biorąc pod uwagę materiał użyty do ich produkcji. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienia się:

  • ogrodzenie nowoczesne drewniane – chociaż drewno kojarzy się zwykle z klasycznymi projektami, równie dobrze wygląda w swojej nowoczesnej odsłonie,
  • ogrodzenie nowoczesne panelowe – jak sama nazwa wskazuje, wariant ten jest wykonany z paneli ogrodzeniowych, które montuje się do słupków (to praktyczne rozwiązanie wyróżniające się szybkim i nieskomplikowanym montażem),
  • ogrodzenie nowoczesne metalowe – podobnie jak w przypadku drewna, metal sprawdza się w różnych projektach, w tym w nowoczesnych modelach płotów, które wyróżniają się atrakcyjnym designem.

Podział ze względu na kierunek prowadzenia przęseł

Ogrodzenia nowoczesne najczęściej składają się z przęseł. Te różnią się między sobą nie tylko wielkością i rozstawem, ale i kierunkiem prowadzenia. Uwzględniając ten drugi aspekt, wyróżnić można:

  • ogrodzenie nowoczesne poziome – to najczęściej wybierany wariant, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie i stylowo, a do tego dobrze chroni przed ciekawskimi spojrzeniami, zapewniając intymność właścicielom posesji,
  • ogrodzenie nowoczesne pionowe – to rzadziej wybierane rozwiązanie, idealne dla osób, które pragną wyróżnić swoją posesję spośród innych.

Biorąc pod uwagę montaż, dostępne na rynku rozwiązania można sklasyfikować jeszcze w odmienny sposób. Wówczas inwestor do wyboru ma ogrodzenie nowoczesne bez podmurówki lub wariant z nią. Dzięki fundamentom konstrukcja jest z pewnością bardziej stabilna, jednak nie każde ogrodzenie ich wymaga, a rezygnacja z podmurówki pozwala zmniejszyć koszty inwestycji.

Ogrodzenia nowoczesne – istotny producent

Wybierając ogrodzenie nowoczesne, warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj zastosowanego w nim materiału czy też kierunek prowadzenia przęseł, ale i na producenta płotu. Decydując się na uznaną na rynku markę, ma się gwarancję solidności wykonania i montażu. Renomowany producent ogrodzenia nie tylko zastosuje materiały najwyższej jakości, ale również będzie w stanie zaoferować serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki temu konstrukcja będzie trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a w razie usterki inwestor będzie mógł liczyć na szybką naprawę.

Gdzie szukać odpowiedniego producenta? Z pomocą przychodzi Internet. Mnogość przedsiębiorstw projektujących i wykonujących ogrodzenia może jednak przytłoczyć. Warto więc wybierać spośród tych, które mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w branży. Sprawdź propozycję polskiego producenta: https://plotex.net.pl/

Ogrodzenie nowoczesne – cena

Ogrodzenia nowoczesne to rozwiązania zróżnicowane nie tylko pod względem rodzaju, ale również i ceny. To, ile ostatecznie kosztuje taki płot, zależy od wielu czynników. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rodzaj materiału, z którego konstrukcja ma być wykonana oraz liczbę oraz rozstaw przęseł. Im większa posesja, tym dłuższe powinno być ogrodzenie – to wpływa na koszt. Firmy montażowe mogą również zażądać wyższej zapłaty, jeśli instalacja danego rozwiązania ma miejsce na trudnym terenie. Wszystko to sprawia, że nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ogrodzenie nowoczesne. Niemniej rynek rozwiązań tego typu jest na tyle zróżnicowany, że każdy inwestor znajdzie opcję odpowiadającą jego gustowi i kieszeni.

Dodaj komentarz