Czemu Europejczycy tak kochają Malediwy?

Malediwy to ostatnio miejsce, w które wyjeżdża coraz więcej Europejczyków, w tym oczywiście Polaków. Jako zakątek świata oferujący idealne wprost warunki do wypoczynku, Malediwy zostały odkryte już dawno temu. Jednak sytuacja gospodarcza, a przede wszystkim rozwój branży turystycznej w naszym kraju sprawiły, że dopiero w ostatnich latach zaczęło się pojawiać wiele ofert turystycznych proponujących spędzenie niezapomnianych wakacji właśnie w tym miejscu.

Wyspy lagunowe, które są położone na Ocenia Indyjskim i tworzą państwo o nawie Republika Malediwów są obecnie uważane za jedne z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych zakątków świata. Nic więc dziwnego, że na wczasy tutaj wybierają się zazwyczaj pary, które planują ślub lub młodzi małżonkowie. Często właśnie tutaj odbywa się podróż poślubna. Jednak Malediwy to także idealne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji. Mogą tutaj też podróżować osoby starsze, którym zależy przede wszystkim na spokoju, ciszy i możliwości zrelaksowania się.

Jako państwo niemal wyłącznie utrzymujące się z turystyki, Republika Malediwów ma przybywającym tutaj turystom bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim na stosunkowo niewielkim terenie powstało tutaj kilkadziesiąt luksusowych ośrodków, które zapewniają komfortowy odpoczynek każdemu. Najbardziej charakterystyczne są oczywiście bungalowy, które wybudowano na drewnianych palach w taki sposób, by sprawiały wrażenie unoszących się na wodzie. To właśnie one najbardziej kojarzą się z Malediwami.

Jednak można także wybrać wypoczynek w tradycyjnym hotelu lub w domkach ustawionych między palmami. Większość turystów na Malediwy przybywa z powodu wspaniałych piaszczystych plaż. Fakt, że wyspy te są położone około pięciuset kilometrów na południe od Półwyspu Indyjskiego sprawia, że o każdej porze roku panuje tutaj ciepły klimat. Choć trzeba pamiętać, że najlepiej jest przyjechać tutaj między grudniem a kwietniem, bo wtedy zyskuje się gwarancję przepięknej słonecznej pogody. Dokładnie takiej, jaką widać na wszelkich zdjęciach znanych z folderów biur turystycznych.

Oczywiście na Malediwy przybywają przede wszystkim osoby, które chcą odpocząć od zgiełku dużego miasta i codziennej gonitwy. Jednak pamiętać trzeba, że miejsce to oferuje także możliwość aktywnego wypoczynku. Dzięki temu, że są to niewielkie wyspy, istnieje tu możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, w tym przede wszystkim nurkowania, windsurfingu, żeglarstwa i innych. Z tego powodu wczasy na Malediwach z pewnością są godne polecenia każdemu.