Nauka języka niemieckiego dla każdego

Nauka języka niemieckiego dla każdego

Zaczynając przygodę z nauką języka niemieckiego myślimy o możliwościach jakie otworzą się przed nami dzięki biegłemu posługiwaniu się tym językiem. Na początku z mozolnym trudem uczymy się tego trudnego języka i próbujemy powoli budować ciężkie gramatycznie zdania, które z czasem przekształcają się w sprawnie mówione historie. Jednym wystarcza poziom podstawowy nauki języka innym nie. Nauka języka obcego staje się ich pasją i hobby, zapisują się na dodatkowe zajęcia z tego przedmiotu by jak przyswoić jak najwięcej słówek i gramatyki. Już w liceum niektórzy z uczniów decydują się na zdawanie matury z języka niemieckiego dalej myśląc o przyszłości.

Bywa i tak, że osoby, które czują się silne w posługiwaniu się językiem niemieckim decydują się na szukania sposobu ubiegania się o miejsca na studiach w Niemczech. Jest to mozolny proces i trzeba nie lada trudu by spełnić oczekiwania tamtejszych uczelni. Przede wszystkim trzeba chcieć a następnie poszukać możliwości ubiegania się o miejsce na wymarzonej uczelni. Podstawowym kryterium dostania się na niemieckie uczelnie jest biegła znajomość język niemiecki. Nie liczy się poziom podstawowy czy średni. Tamtejsze uczelnie sprawdzają każdego z kandydatów proponując test, który przedstawi poziom znajomości języka niemieckiego. Nie wystarczy jedynie rozumieć język – należy biegle czytać i pisać w języku niemieckim. Bez tego nie ma szans na zdobycie wymarzonego miejsca.

Doskonałym sposobem na studiowanie w Niemczech jest skorzystanie z programów Sokrates czy Erazmus, które polegają na dofinansowaniu z Unii Europejskiej studentów w ramach wymiany studenckiej z krajami należącymi m.in. do UE. Dotyczy to studentów należących do Uczelni posiadających Kartę Uczelni Erazmus. Student ma możliwość po wstępnej analizie wniosków przez władze uczelni wyjechać na studia od 3 do 12 miesięcy, podczas których uczy się, praktykuje i szlifuje język. Wyjazdy te dają ogromne możliwości, gdyż jeśli student wykaże się zaangażowaniem – otworzy to mu drogę do kontynuacji na uczelni i zatrudnienia na niemieckim rynku pracy.

Dodaj komentarz