Klamka na kod – dlaczego warto zamontować ją w hotelu?

Branża hotelarska od lat stawia na nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie uprzyjemnić pobyt w swoim obiekcie wszystkim gościom. W tej kwestii wykorzystuje różne dostępne na rynku alternatywy, które dotyczą nie tylko wystroju pokojów. Są to również nowe i sprawdzone metody zabezpieczenia pokoi przed potencjalnym włamaniem lub ewentualnym zgubieniem kluczyka przez gościa. Klamka na kod rozwiązuje owe problemy, a przy tym ułatwia w całym obiekcie kontrolę zakwaterowania wynajmowanych pokoi. Dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w swoim obiekcie?

Klamka na kod w hotelu – bezpieczna kontrola hotelowego zakwaterowania

Elektroniczna klamka z kodem dostępu przeznaczona do hotelu to praktyczne rozwiązanie, które ułatwia prowadzenie obiektu. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi obsługi – TTHotel, które opiera się na lekkim oprogramowaniu PMS (z ang. Property Management System). Warto przy tym wspomnieć, że oprogramowanie działa bez problemu na trzech popularnych systemach – Android, IOS oraz desktopowym systemie Windows.

Aby w pełni korzystać z dostępnych możliwości TTHotel, wystarczy aplikacja. Pozwala ona wygodnie zarządzać rezerwacjami Twoich gości, a przy tym spełnia inne ważne zadania, którymi zajmują się pracownicy hotelu. Jest to m.in.:

  • generowanie kodów dostępu;
  • dodawanie kart zbliżeniowych;
  • kontrola zakwaterowania (tj. wgląd w status wynajętego pokoju);
  • zarządzanie rolami i uprawnieniami personelu.

Warto przy tym wspomnieć, że TTHotel jest systemem opartym na chmurze. Jest on zgodny ze standardem OWASP i jest certyfikowany przez organizację bezpieczeństwa.

Czy montaż takiej klamki jest trudny?

Montaż klamki na kod nie wymaga wymiany klamki, która znajduje się w hotelowych drzwiach. Tak na dobrą sprawę kontroler dostępu można zamontować na drzwiach:

  • zewnętrznych;
  • wewnętrznych;
  • otwieranych na lewo lub prawo.

Jest to możliwe dzięki uniwersalnemu rozstawowi śrub ściągających, które w większości przypadków pozwalają na wykorzystanie zamka wąskoprofilowego, który znajduje się już w drzwiach.

Aby zamontować taką klamkę, należy zdjąć ją z drzwi, a następnie zamontować w niej trzpień klamki, włożyć zawleczkę i przykręcić tuleję montażową. Tak przygotowaną klamkę montujemy i skręcamy tak, jak zawsze.

Kolejny krok to montaż baterii w klamce, po ich włożeniu należy dokładnie zamknąć komorę baterii i to tyle. Po wpisaniu ustawionego kodu klamka umożliwi wejście do pokoju.

Warto przy tym wspomnieć, że klamka jest zasilana na 4 alkaliczne baterie o mocy 1,5 V typu AA. Jeden taki komplet baterii jest w stanie pracować nieprzerwanie do około roku.

Dodaj komentarz