Samsung otrzymuje skargi dotyczące wymienionych Galaxy Note 7(s)

Samsung otrzymuje skargi dotyczące wymienionych Galaxy Note 7(s)

Program wymiany potencjalnie niebezpiecznych jednostek Galaxy Note 7 rozpoczął się 10 dni temu. Pierwsi użytkownicy, którzy zdecydowali się na wymianę wadliwych telefonów, otrzymali już nowe i “bezpieczne” sztuki. Kilka dni temu pojawiły się pierwsze doniesienia z Korei Południowej, że fablety wymienione przez Samsunga przegrzewają się podczas codziennego użytkowania. Jak donosi Wall Street Journal podobne zastrzeżenia otrzymuje również oddział amerykański.

W wielu przypadkach użytkownicy narzekali, że Note 7 jest bardzo gorąca podczas rozmów. Ze swojej strony, Samsung potwierdził zarzuty i powiedział, że rozpoczyna dochodzenie w tej sprawie. Firma zapewnia jednak użytkowników, że nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa.

“Odnotowano kilka doniesień o poziom ładowania baterii i chcielibyśmy uspokoić wszystkich, że problem nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa” uspokaja Samsung. “W normalnych warunkach, we wszystkich smartfonach mogą wystąpić wahania temperatury”.

Przypomnijmy, że raport z Korei Południowej mówił również o bardzo szybko rozładowujących się urządzeniach. Południowokoreański gigant powiedział również, że skupi się indywidualnie na każdym przypadku i stara się go rozwiązać poprzez obsługę klienta i proces gwarancyjny.

Źródło: WSJ