Jaką dyscyplinę sportu warto trenować?

Sport to zdrowie, co do tego raczej nikogo nie trzeba nadmiernie przekonywać. Ruch wpływa pozytywnie na wydolność organizmu, pomaga walczyć ze stresem i nadwagą. Aktywności, w których możemy przebierać jest co niemiara. Bieganie, piłka nożna, tenis, snowboard, pływanie… Ta klęska urodzaju niejednego z nas potrafi przyprawić o mały zawrót głowy, jednak na coś wreszcie trzeba się zdecydować. Jaką dyscyplinę sportu naprawdę warto trenować?

Siatkówka – królowa polskiego sportu

Za siatkówką przemawia wiele: brak konieczności inwestowania w drogi sprzęt, możliwość aktywnego spędzania czasu w grupie przyjaciół i znajomych, łatwe, przejrzyste zasady, a przede wszystkim dostępność. Grać można niemal wszędzie. Wystarczy równa ziemia pod nogami, siatka, piłka i zgrana paczka ludzi, których lubisz. Coraz więcej regionów w Polsce dba o rozwój infrastruktury sportowej. W miastach jak grzyby po deszczu wyrastają miejsca, gdzie możesz pograć (także zupełnie za darmo) w siatkówkę. Zatem zamiast szukać kolejnych wymówek by siedzieć i oglądać mecze w internecie. Rusz się i spal trochę zmagazynowanych kalorii! Twoja waga i nastrój z pewnością Ci za to podziękują.

Nie mam z kim grać

Nawet, jeśli rzeczywiście grono Twoich znajomych nie należy do najszerszych, zawsze możesz potraktować skompletowanie składu do gry w kategoriach ciekawego wyzwania. W dzisiejszych czasach poznawanie nowych osób jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Warto dodać kilka ogłoszeń w internecie (Gumtree, Lento itp.). Mnóstwo ludzi szuka w ten sposób możliwości na miłe spędzenie czasu. Zwróć uwagę zwłaszcza na facebook’owe grupy poświęcone tematyce sportowej i aktywnemu wypoczynkowi. Tam na pewno znajdziesz pasjonatów siatkówki!

Zalety uprawiania siatkówki

●      poprawa koordynacji

●      nauka współpracy w zespole

●      poprawa nastroju

●      zwiększenie wydolności organizmu

●      poprawa skoczności

●      wzmocnienie mięśni

●      utrata wagi (i co ucieszy zwłaszcza panie – redukcja pomarańczowej skórki!)

Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce!

Nieprzypadkowo polska reprezentacja od lat święci triumfy na najważniejszych turniejach w Europie i na świecie. Siatkówka to nasz sport narodowy. Polacy ewidentnie mają talent do gry, dlatego tym bardziej nie masz się czego obawiać. Sporadyczne treningi z pewnością nie zrobią z Ciebie drugiego Michała Winiarskiego czy Bartosza Kurka, ale wciąż mogą przysporzyć Ci mnóstwo powodów do radości. Mecze siatkówki są także jednymi z najczęściej oglądanych przez Polaków meczy w internecie. Nie od dziś wiadomo jak trudno jest zdobyć wejściówki na spotkania naszej reprezentacji. Daj się ponieść fali popularności tego sportu i sprawdź jakie korzyści zdołasz z niej dla siebie wyciągnąć.

Naprawdę trzeba dalej Cię przekonywać?

Miłość do sportu jest tym co łączy wszystkie pokolenia. Póki pozwala Ci na to zdrowie ciesz się aktywnością zamiast skupiać uwagę wyłącznie na śledzeniu meczów w internecie. Z wiekiem przecież każdy z nas straci naturalną zdolność do cieszenia się ruchem.

Źródło: https://betswin.pl

Dodaj komentarz