Instalacje fotowoltaiczne dla instytucji oraz firm

Aktualnie coraz większa grupa przedsiębiorców i osób prywatnych decyduje się korzystanie z urządzeń fotowoltaicznych produkujących energię z przeznaczeniem do użytku własnego.  Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ zarówno w przypadku przedsiębiorstw i instytucji, jak również w przypadku użytkowników indywidualnych, fotowoltaika zapewnia wiele korzyści.

Szczególnie firmy zauważają wspomniane wyżej korzyści. Dobrze dobrane instalacje fotowoltaiczne wysokiej jakości pozwalają na uniezależnienie się od cen energii, które stale rosną. Optymalnie dobrane rozwiązania umożliwiają zmniejszenie kwot na rachunkach nawet o 90%. Warto też wspomnieć o „pakiecie prosumenckim”, dzięki któremu takie instalacje staną się jeszcze bardziej opłacalne.

Czym jest pakiet prosumencki dla firm?

Dzięki planowanemu pakietowi prosumenckiemu firmy staną się prosumentami. Do niedawna taki przywilej przysługiwał tylko osobom będącym właścicielami gospodarstw domowych. W związku z tym firmy inwestujące w instalacje fotowoltaiczne będą mogły wysyłać nadmiar wyprodukowanej energii do zakładu energetycznego oraz odbierać ją, gdy ich własna instalacja produkuje jej mniej (czyli głównie zimą). Z takich korzyści będą mogli się cieszyć przedsiębiorcy z mikroinstalacjami o mocy do 50 kW.

Działanie instalacji fotowoltaicznych dla firm i instytucji

Elementy instalacji fotowoltaicznej dla firm umożliwiają produkowanie energii elektrycznej z pozyskanej energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne montuje się na dachu budynku lub gruncie. Wytwarzają one prąd stały, który jest przekształcany w prąd zmienny przy pomocy specjalnego falownika. Instalacje firmowe są bardzo opłacalne dla firm, ponieważ obniżają one rachunki za prąd, działają przez cały rok, również zimą, nie emitują żadnych substancji szkodliwych dla środowiska, zapewniają niezależność od zakładów energetycznych narzucających wysokie ceny. Dodatkowo elementy takich instalacji można finansować w ramach leasingu. Nic więc dziwnego, że obok klientów indywidualnych, wiele firm i instytucji inwestuje w takie rozwiązania.

Dodaj komentarz