Dobre wychowanie – czyli jak się zachowywać w miejscach publicznych

Dobre wychowanie – czyli jak się zachowywać w miejscach publicznych

Savoir – vivre to nie tylko umiejętność poprawnego zachowania w miejscach publicznych. To także zdolność dobrania stroju odpowiedniego do okazji. Oto kilka wskazówek, jak ubierać się zgodnie z przyjętymi zasadami, a jednocześnie zachować własny styl.

Towarzyskie spotkanie

Tutaj możemy pozwolić sobie na dowolne szaleństwo ubraniowe. Nadawać będzie się jeans, dzianina dresowa, ulubione T-shirty oraz spódnice. Ogranicza nas tylko wyobraźnia oraz miejsce, w którym ma odbyć się spotkanie. To naturalne, że na plażę ubierzemy się inaczej, niż do kina lub na kawę. Warto więc stworzyć kilka zestawów z ciuchów, które mamy w szafie tak, by być przygotowanym na każdą okazję.

Oficjalna okazja

Ważne wydarzenie w życiu, takie jak egzamin lub rozmowa o pracę, jest pretekstem do założenia eleganckich ciuchów. Panowie nie mają tutaj żadnego problemu – wystarczy, że wygrzebią z szafy garnitur. Jeśli chodzi o nas, sprawa wygląda nieco inaczej. Możemy do woli przebierać w fasonach marynarek, bluzek, spódnic, sukienek oraz spodni. Warto więc założyć to, w czym się najlepiej czujemy. Pamiętajmy tylko o jednej ważnej zasadzie. Zadbajmy o to, by sukienki i spódnice miały długość nieco większą niż mini, a bluzki – niewielki dekolt. Nietrudno jest przekroczyć granice dobrego smaku, a w tym przypadku lepiej nie ryzykować.

Randka

Podczas randki chcemy wyglądać i czuć się jak najlepiej. Załóżmy więc wygodne i ładne ciuchy, z których jesteśmy dumne. Dopasujmy także strój do miejsca, w którym ma odbyć się spotkanie. Do kina lub na spacer ubierzmy się bardziej luźno (nie zapominając o cieplejszym okryciu, jeśli wieczory bywają chłodne), natomiast teatr lub restauracja wymagają bardziej wyjściowego stroju. Elegancka sukienka lub zestaw bluzka + spódnica będą idealnym wyborem.

I chociaż raz w roku warto przejrzeć swoją szafę. Niekoniecznie po to, by zrobić remanent i coś z niej wyrzucić. Być może na dnie leży zapomniana bluzka, która z ulubionymi jeansami będzie tworzyć idealny duet na większość okazji?

Dodaj komentarz