Nowy laptop lenovo

Nowy laptop lenovo

Asus ze swoim Transformerem rozpoczął prawdziwy boom na tablety ze stacją dokującą. Lenovo ma szansę pójść ślady swojego konkurenta i odbić rywalowi użytkowników.

Lenovo ThinkPad Helix może okazać się jednym z największych wrogów iPada oraz Asusa Transformer. Odkąd system Windows 8 ujrzał światło dzienne oczywistym stało się, że to ten OS będzie największym zagrożeniem dla firm obecnie dominujących na rynku tabletowym. Ale czym właściwie ten sprzęt zasłużył sobie na miano pogromcy dotychczasowego „układu” sił?

Zacznijmy od tego, że nowy system Microsoftu został napisany specjalnie z myślą o połączeniu świata urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych. Dzięki temu komfort pracy na tablecie z Windowsem 8 jest rewelacyjny. Ponadto Lenovo zastosowało ten sam chwyt co Asus – firma stworzyła urządzenie, które po podpięciu do stacji dokującej może zastąpić prostego laptopa. Przy czym ThinkPad Helix robi to w o wiele lepszym stylu niż ten, do którego przyzwyczaiły nas Transformery.

Specyfikacja urządzenia prezentuje się naprawdę imponująca. 11,6-calowy tablet może pochwalić się ekranem o dużej jasności i rozdzielczości 1080p, procesorem Intel Core w wersji do i7, 8GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256GB. Ponadto gdy podepniesz sprzęt do stacji dokującej, ThinkPad Helix uruchomi dodatkowy system chłodzący i umożliwi podkręcenie procesora, zwiększając tym samym wydajność całego systemu. Pod obudową znajdziesz również moduł 4G LTE, chip NFC, rysik od Wacoma a w klawiaturze zestaw podstawowych złącz komputerowych. Dzięki pojemnym akumulatorom po zadokowaniu będziesz w stanie pracować na tablecie do 10 godzin bez ładowania.

Lenovo ThinkPad Helix trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, ceny urządzeń z tej serii zaczynają się od 1500 dolarów