Dobra moda na zdrowe odżywianie

W ostatnim czasie w Polsce jest moda na zdrowe odżywianie, dlatego też coraz częściej można spotkać warzywa, o których jeszcze kilka lat temu mało kto zdawał sobie sprawę, że w ogóle istnieją. Nowością na naszym rynku kulinarnym są na przykład mini ogórki, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz szersze grono zadowolonych konsumentów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dokładnie poznać mini ogórki i dowiedzieć się, jakie są ich największe zalety.

Wartości odżywcze mini ogórków

Mini ogórki mają bardzo mało kalorii, dlatego też są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które są na diecie i muszą zgubić kilka kilogramów. Ich olbrzymim plusem jest również to, że są ciężkostrawne, dzięki czemu osoby na diecie cały czas będą mieć uczucie sytości i na długi czas zapomną o jedzeniu. Godne uwagi są także ukiszone ogórki, które są zdecydowanie lżej strawne i co najważniejsze posiadają wiele cenniejszych składników pochodzących z różnorodnych przypraw np. chrzanu, czosnku lub kopru. Warto wspomnieć również i o tym, że ogórki po kiszeniu posiadają także bakterie kwasu mlekowego, które są bardzo cenne dla naszego organizmu. Kiszone mini ogórki to najlepsza propozycja dla tych osób, które zmagają się z mniejszymi lub większymi problemami z trawieniem. Warto dodać je do diety dzieci lub osób starszych.

Mini ogórki meksykańskie

W Polsce coraz częściej można spotkać mini ogórki meksykańskie, które robią prawdziwą furorę. Meksykańskie ogórki w smaku są kwaśne, chrupiące i bardzo orzeźwiające. Wielu osobom mogą przypominać tak naprawdę smak arbuza. Można je dodawać do sałatek albo jeść samemu. Tak jak większość innych ogórków doskonale nadają się do kiszenia i konserwowania. Warto wspomnieć również i o tym, że w polskich sklepach można kupić nie tylko gotowe ogórki meksykańskie, ale również nasiona do nich. Meksykańskie ogórki tworzą wspaniałe pnącza, dzięki czemu można wykorzystać je do obsadzenia pergoli i krat. Ogórki są bardzo łatwe w uprawie, bujnie rozkrzewiają się i co najważniejsze wydają bardzo wiele owoców. Można je śmiało uprawiać w zwykłej doniczce na balkonie.

Dlaczego warto postawić na ogórki?

Mini ogórki to warzywa, które niemal w 97% składają się wyłącznie z wody, dlatego też należy je docenić przede wszystkim w upalne dni. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ogórki są bardzo bogate w przeciwutleniacze i kukurbitacyny, czyli w tajemnicze substancje które chronią nas przed chorobami nowotworowymi. Pamiętać należy również i o tym, że ogórki działają moczopędnie, dlatego też osoby z chorobami nerek powinny jak najszybciej dodać je do swojej codziennej diety. Mini ogórki mogą okazać się bardzo przydatne również przy infekcjach układu moczowego. Są to doskonałe warzywa, dzięki którymi błyskawicznie oczyścimy swój organizmy z niebezpiecznych toksyn. Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że mini ogórki zaliczane są do grupy warzyw zasadotwórczych, czyli odpowiedzialne są za odkwaszanie naszego organizmu. Są to doskonałe warzywa dla osób, które ciągle czują się zmęczone, mają mało energii i chcą poprawić swoją koncentrację.

Dodaj komentarz