Co zobaczysz w pięciu zwierciadłach samoświadomości?

Co zobaczysz w pięciu zwierciadłach samoświadomości?

Życie to niesamowite misterium, które objawia się w rozmaity sposób. Przekazy starożytnych cywilizacji są jasne. Każdy jest kreatorem własnego losu, każdy otrzymuje to, co go uszlachetnia i pozwala wydobywać najlepsze cechy oraz pozwala stawać się coraz bardziej i bardziej sobą.

Każdy również otrzymuje odbicie lustrzane tego co dzieje się w jego wnętrzu. Wszystko co dzieje się wokół jest zwierciadłem najgłębszych przekonań. Każdy z nas wchodzi w interakcję z przedmiotami i istotami żywymi tworząc relacje, która odzwierciedla owe przekonania. Przekazy te są czasem niezwykle subtelne, a czasem nadzwyczaj dobitne. W momencie ich odczytania oraz zrozumienia bardzo często schemat, który ów przekaz stworzył ulatnia się jak kamfora, pozostawiając błogie uczucie spełnienia i pozytywnej energii.

Istotę takiego obrotu sprawy potwierdzają liczne badania naukowe, które ukazują całą niezwykłość budowy świata, kreacji oraz wielowymiarowości. Jednym z cenionych badaczy tej materii jest Gregg Braden, którego badania wniosły ogromny wkład w zmianę myślenia milionów ludzi. Jego odkrycia potwierdzają starożytne przekazy, które ignorowane przez cywilizacje zachodu stworzyło niewolnicze społeczeństwo uzależnione od negatywizmu, populizmu, komercjalizmu i przywiązania do materializmu. Stan ten doprowadził do zatracenia siebie, swoich najważniejszych talentów i wyrażania swoich umiejętności, kreatywności, radości życia oraz spontaniczności.

W ostatnim czasie jednak obserwuje się odwrót od pogoni za materialnymi uciechami życia i powrót do źródeł: do celebrowania istoty życia, wdzięczności za niezwykły rozwój użytecznych technologii, kreatywnego podejścia do ochrony życia oraz środowiska. Nurt ten nazwany EKO jest czymś odmiennym, dającym synergię istoty duchowości opartej o pokorę, współdziałania ze środowiskiem, w którym żyjemy w połączeniu z technologią, która pozwala na tworzenie najbardziej optymalnych i wyważonych przestrzeni do życia. To niezwykłe połączenie talentów ludzkich, kreatywności, kreowania rzeczywistości oraz stanu duchowej pokory wytycza nowe szlaki rozwoju ludzkości.

Aby jednak wejść na tą drogę trzeba nauczyć się przepracowywać to co jest w naszym podświadomym umyśle, a co stanowi pozostałość wpływu dzieciństwa, społeczeństwa, mediów oraz pozostałego otoczenia. Większość odciążających przekonań, które nie pozwalają rozwijać się oraz stanowią obciążenie emocjonalne jest ukryta głęboko w podświadomym umyśle. Jedynym dowodem na to, że tam są jest jakość twojego życia, które odzwierciedla właśnie owe przekonania. To Ty najlepiej wiesz czy żyjesz tak jak chcesz i jakie masz z tego powodu emocje, co Ci się układa, a co nie, co jest twoim własnym celem i zwycięstwem a co porażką.

Przekonań tych można pozbyć się na wiele sposobów. Jednak to stała praca nad sobą, która trwa przez całe życie i tylko czasem udaje się nam osiągnąć taki stan który możesz nazwać: totalnym zadowoleniem, szczęściem, spokojem ducha, radością, samozadowoleniem. Nauka odczytywania zwierciadeł jest zatem niezwykle istotnym elementem tych zmian. Samoświadomość może przyspieszyć coaching, medytacja, pytania inspirujące czy ciągła obserwacja swoich myśli. Dziś zatem chce przybliżyć Ci zagadnienie związane z pięcioma najistotniejszymi zwierciadłami, które ukazują nasze najgłębsze wewnętrzne przekonania.

Zwierciadło Pierwsze: odbicie chwili obecnej (relacje ukazujące nam, to co dzieje się twoim umyśle teraz)

Zwierciadło Drugie: odbicie tego co oceniamy w chwili obecnej (relacje odzwierciedlające to, co nas irytuje, czego nie lubimy, a może nawet nienawidzimy, to co oceniamy)

Zwierciadło Trzecie: odbicie tego, co utraciliśmy, oddaliśmy albo nam zabrano (w relacjach osób, które nas pociągają jest wyjątkowa zależność od tego co owe osoby mają w sobie, a tym czego pragniemy, a co poświęciliśmy lub utraciliśmy świadomie lub nieświadomie w imię obawy przed wyśmianiem, w imię pozornego spokoju, lub w imię zdobycia czegoś: np. pozycji, dóbr materialnych itp)

Zwierciadło czwarte: odbicie naszej Ciemnej Nocy Duszy (to nagłe załamanie całego życia, które wynika z tendencji do tolerowania oraz pozostawania w trwaniu w czymś, co nas nie zadawała w obawie przed nie znalezieniem niczego lepszego – celem tych zdarzeń ma być opanowanie swych największych lęków)

Zwierciadło piąte: odbicie naszego największego aktu współczucia (to porównywanie i ocenianie siebie w stosunku do osób, z którymi pozostajemy w relacjach – akt największego współczucia dotyczy swojej własnej osoby. Zamiast przyjąć, że jesteśmy doskonali w każdym calu w tym co robimy w danej chwili, karmimy się negatywnymi emocjami wynikających z niedoskonałości, którą sami zauważamy)

Poniżej zamieściłam slajdy opisujące szczegóły poszczególnych zwierciadeł i krótkie porady, jak radzić sobie w poszczególnych przypadkach.

Dodaj komentarz