Dlaczego warto wybrać wykładzinę dywanową do biura?

Dlaczego warto wybrać wykładzinę dywanową do biura?

Chyba każdy z nas chociaż raz był w biurze, które miało wykładzinę dywanową. Wbrew powszechnemu przekonaniu wykładzina wcale nie musi być szara i nudna. Jednak za wykładzinami dywanowymi, oprócz estetyki stoją także praktyczne argumenty. Wyciszają pomieszczenia, są odporne na ścieranie i różnego rodzaju uszkodzenia. Zobacz dlaczego warto wybrać do biura wykładzinę dywanową. 

Zalety wykładziny dywanowej

Wykładzina dywanowa ma dwie główne zalety. Przede wszystkim ma właściwości wyciszające. Wykładzina obiektowa dobrej jakości pochłania ponad 50 proc. więcej hałasu niż podłoża twarde, np. klepka, czy kafelki. Jest to szczególnie ważna cecha, kiedy praca wymaga kreatywnego myślenia. Wyciszone pomieszczenie pozwala pracownikom na pracę w ciszy i spokoju. Nie rozpraszają ich dodatkowe bodźce. 

Po drugie wykładziny dywanowe wykonane z poliamidu są odporne na ogień, co jest szczególnie ważne jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Charakteryzuje je także komfort chodzenia – są miękkie i antypoślizgowe. Wykładziny dywanowe możemy znaleźć w dwóch formach: w rolce lub w postacie płytek. Który rodzaj wybrać?

Wykładziny dywanowe w rolce, czy w płytkach? 

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Wykładzina w rolce sprawdzi się lepiej w dużych biurach, natomiast wykładzina dywanowa w płytkach w pomieszczeniach mniejszych, lub tam gdzie często zmieniana jest aranżacja wystroju. Zacznijmy od wykładziny w rolce. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, gdzie podłoga ma być jednolita. Wykładzina dywanowa w rolce jest łatwa w montażu. Na podłożu nie widać łączeń, nie odstaje na brzegach i tworzy estetyczne wykończenia pomieszczenia. Wykładziny biurowe w rolce są również trochę tańsze. Jednak w przypadku rolki mamy mniejsze pole do popisu, jeśli chodzi o inwencję twórczą. Podłoga jest jednolita, a jeśli wykładzina posiada jakieś wzory, to nie mamy możliwości ich przearanżowania. Inaczej niż w przypadku wykładziny płytkowej. 

Wykładzina w płytkach jest świetnym rozwiązaniem do biura, które często zmienia wystrój. Dlaczego? Wykładzina płytkowa, jak sama nazwa wskazuje jest w płytkach, które montuje się po podłoża. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, jednak pamiętaj, że w przypadku dużych powierzchni montaż zajmie więcej czasu. Dużą zaletą płytek dywanowych jest to, że możemy ułożyć z nich różne wzory, co sprawdzi się w przestrzeniach kreatywnych. Jeśli, któraś się zniszczy, to nie musimy zdejmować całej wykładziny, tylko uszkodzoną płytkę. Jest to zdecydowana oszczędność czasu i pieniędzy. 

 

Dodaj komentarz