Dieta sokowa, czyli oczyszczający detoks Twojego organizmu

Ostatnimi czasy dieta sokowa cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn. Taki rodzaj detoksu  polega na zamienieniu stałych posiłków spożywanych dotychczas na warzywno-owocowe soki pełne witamin. Przerzucenie się na wyłącznie płynną formę posiłków wspiera proces trawienny, a więc odciąża układ pokarmowy i przyspiesza przenikanie drogocennych substancji odżywczych do naszego organizmu.

Czym dokładnie jest dieta sokowa?

Decydując się na dietę sokową, należy pamiętać o tym, aby nie trwała ona zbyt długo. W zależności od możliwości naszego organizmu, taka forma diety powinna trwać od jednego do siedmiu dni. Dla osiągnięcia odpowiednich rezultatów takie odżywianie jest bardzo niskokaloryczne. Nie wymaga ono przy tym układania wymyślnego jadłospisu i kupowania dziwnych, drogich produktów. Ten rodzaj pożywienia składa się przede wszystkim z napojów owocowych, a także koktajli. Do takiej diety można włączyć również wodę, herbatę zieloną, ziołową, a także owocową.

Jak należy przygotować się do diety sokowej?

Rozpoczęcie diety sokowej nie może zacząć się bez wcześniejszego przygotowania. Takie rzucenie naszego organizmu na głęboką wodę może przynieść nam znacznie więcej szkód, niż korzyści. Dlatego niezwykle ważne jest poprzedzenie takiej diety okresem przygotowawczym, który powinien trwać kilka dni. Pozwoli to zmniejszyć szok naszego organizmu, wywołany drastyczną zmianą nawyków żywieniowych.

W tym celu należy stopniowo ograniczać stałe produkty, które znajdowały się dotychczas w naszym codziennym odżywianiu. Musimy zatem powściągnąć się w jedzeniu mięsa, nabiału, pieczywa, alkoholu oraz napojów słodzonych. Zamiast nich dużo lepiej jest sięgać po sałatki, surowe, gotowane lub marynowane warzywa oraz owoce. Przed sokowym detoksem należy również ograniczyć aktywność fizyczną. Wszelki ruch oraz ćwiczenia powinniśmy dostosować do naszych aktualnych możliwości oraz samopoczucia.

O czym nie zapominać podczas diety sokowej?

Pamiętaj, że w trakcie samej diety sokowej, obowiązkowo trzeba zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Aby nie zrobić krzywdy swojemu organizmowi, należy także zadbać o odpowiednią ilość i jakoś snu. Jest to kluczowe w procesie regeneracji naszego ciała. Jeżeli nie będziesz konsekwentnie stosować się do tych reguł, to dieta przyniesie znacznie więcej szkód niż pożytku.

Dieta sokowa ma przede wszystkim wspierać detoksykację organizmu. Właśnie dlatego interesuje ona najczęściej osoby chcące oczyścić ciało z nagromadzonych toksyn. Dieta ta nie powinna zatem być stosowana wyłącznie w celu redukcji wagi, pomimo tego, że w jej trakcie kilogramy lecą w dół.

Dodaj komentarz