Zalety rolet zewnętrznych nad kratami stacjonarnymi

Windows Vista – następca kultowego XP

Jedną z najbardziej palących kwestii przy zakupie domu lub biura na parterze lub ostatnim piętrze jest zabezpieczenie przed włamaniem. Najbardziej typowym sposobem ochrony mienia w takim przypadku jest montaż stałych krat. Są one jednak znacznie gorsze od bardziej nowoczesnego rozwiązania, jakim są rolety, a my powiemy Ci dlaczego.

Kraty okienne – przeżytek czy nadal aktualne?

Istnieje jeszcze wiele firm sprzedających i montujących kraty okienne. Jednak ich wady od dawna są oczywiste dla tych, którzy lubią ważyć swoje decyzje dotyczące zakupów dla domu.

Kraty okienne, jakiekolwiek by nie były, kosztują więcej niż rolety – fakt ten jest zaskakujący i niezwykle cieszy tych, którzy uporządkowali kwestię tego, co jest lepsze. Różnica jest najbardziej widoczna w przypadku konstrukcji kutych z metali kolorowych – w końcu kowalstwo wraca do mody i nabiera powoli cech prawdziwej sztuki.

Oprócz ceny, kraty mają jeszcze jedną wadę – ograniczają widok z okna. Cieńsze pręty oczywiście zmniejszą tę wadę, ale nie za bardzo. Poza tym, im cieńsze paski, tym gorsza ochrona, która jest głównym zadaniem pasków.

W przypadku pożaru zakratowane okno utrzyma ludzi w pomieszczeniu tak samo szczelnie, jak chroniłoby przed intruzami na zewnątrz. Stanowi to duże zagrożenie życia i całkowite nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Oczywiście, nie każdy włamywacz będzie w stanie wyciąć kratę, aby się włamać – sąsiedzi się zbiorą i ktoś może wezwać policję. Jednak wyrwanie zabezpieczenia za pomocą linki przymocowanej do samochodu będzie znacznie łatwiejsze i to rozwiązanie może być wykorzystane przez intruzów.

Zalety rolet w porównaniu z kratami stałymi

Rolety zewnętrzne spełniają wszystkie funkcje osłony pomieszczenia jak kraty, ale są bardziej mobilne. Zalet rolet jest wiele, ale jest jedna ważna zaleta:

  • Możliwość otwierania rolet, w przeciwieństwie do krat, pozwala na spełnienie wymogów bezpieczeństwa pożarowego. W przypadku pożaru mieszkańcy nie będą zakładnikami, dzięki roletom mogą uciec przez okno;
  • Stopień ochrony antywłamaniowej rolet jest porównywalny z kratami kutymi. Trudno jest się przez nie włamać;
  • Rolety są również znacznie bardziej estetyczne, zwłaszcza, że można je otwierać i nie zasłaniają widoku z okna na zewnątrz.
  • Łatwość instalacji jest również ważna dla klientów. Osoby, które zamierzają zamontować zabezpieczenia na oknach w gotowym już domu, muszą upewnić się, że wybrany produkt nie wymaga dodatkowych modyfikacji i specjalnych warunków dla architektury otworu okiennego;

Rolety antywłamaniowe są specjalnym rodzajem zabezpieczenia, które pozwala chronić pomieszczenia przed intruzami, a jednocześnie umożliwiają dostęp światła słonecznego i widoczność z ulicy i z wnętrza budynku. Rolety są najczęściej stosowane w sklepach, kawiarniach i innych miejscach publicznych, gdzie ważny jest wygląd i przyciąganie wzroku.

Artykuł przygotowany przy współpracy z K-bro.pl

Dodaj komentarz