Na co zwrócić uwagę przy zakupie obrazów akrylowych?

Obrazy akrylowe są bardzo często spotykane w polskich domach. Nie bez powodu – wyglądają olśniewająco, a przy tym charakteryzują się relatywnie niską ceną. Doskonale nadadzą się zarówno do mieszkań i domów urządzonych w stylu minimalistycznym, jak i do nieruchomości stawiających na tradycję.

Zanim jednak kupimy taki obraz, jest kilka rzeczy, o których warto, abyśmy pamiętali. Mogą one bowiem zadecydować o tym, czy będziemy z wybranego produktu zadowoleni i czy spełni on wszystkie nasze wymagania. A zatem, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie obrazów akrylowych?

Dostosuj rozmiar i ilość zawieszek

Ten sam wzór można zazwyczaj kupić w mniejszym lub większym rozmiarze. Dlatego też warto w pierwszej kolejności wymierzyć miejsce na ścianie, w którym chcemy go powiesić i sprawdzić, czy na pewno nam się on zmieści. Szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń bądź takich, w której spora część ściany jest już zajęta półkami oraz innymi ozdobami. Dzięki temu nie będziemy później musieli niczego przestawiać i zastanawiać się, jak zmieścić wszystkie dekoracje na danej ścianie.

W karcie produktu danego obrazu akrylowego zawsze będą podane jego dokładne wymiary, więc zweryfikowanie, jaki rozmiar będzie odpowiedni jest bardzo proste i nie wymaga dużo czasu. Niekiedy można również wybierać między ilością zawieszek do montażu, a konkretnie między dwoma lub czterema zawieszkami.

Zastanów się nad wzorem

Wzorów obrazów akrylowych jest obecnie setki. Nie musicie wierzyć nam na słowo – możecie zobaczyć je na przykład tutaj: https://tulup.pl/obrazy-akrylowe. Krótko mówiąc, jest w czym wybierać. W związku z tym warto poświęcić chwilę na to, aby wybrać ten właściwy. Dla ułatwienia można w pierwszej kolejności wybrać kategorię, która interesuje nas najbardziej (na przykład vintage, obrazy z motywami zwierzęcymi i nie tylko).

Najlepiej, aby wzór był zgodny nie tylko z naszym gustem, ale także z wystrojem wnętrza, w którym chcemy go umieścić. Nie ma oczywiście nic złego w postawieniu na kontrast, natomiast na pewno powinniśmy unikać sytuacji, w której kolor ściany czy wzór tapety wyraźnie gryzą się z wzorem obrazu. Spora część wzorów ma charakter bardzo uniwersalny, w związku z czym powinna dobrze wyglądać we większości pomieszczeń.

Obrazy akrylowe często pojawiają się w sypialniach, salonach, przedpokojach i biurach, mogą stanowić także ciekawą dekorację kuchni (w tym przypadku szczególnie popularne są motywy związane z przyprawami i ogółem kulinariami, ale można także postawić na inne rozwiązanie).

Dodaj komentarz