Prosty montaż rolet rzymskich

Rolety rzymskie to coraz popularniejsze ozdoby przeznaczone do okien. Te eleganckie i nowoczesne dekoracje z powodzeniem zastępują zwiewne firany lub też tradycyjne zasłony w naszych domach oraz mieszkaniach. Oprócz tego rolety rzymskie idealnie podkreślają charakter danego wnętrza – tym samym uzupełniając jego aranżację. Rolety rzymskie są dobrym sposobem na osłonę przed rażącym słońcem, które dostaje się przez okno, jak również wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i spacerowiczów z ulicy. To właśnie dzięki temu wszystkiemu rolety rzymskie stały się tak modne i popularne.

Rolety rzymskie – czy ich montaż jest trudny?

Wbrew pozorom montaż rolety rzymskiej w naszym domu nie jest aż tak trudny jak może nam się wydawać. Co prawda czynność tą można zlecić specjaliście. Nie jest jednak na tyle skomplikowana, aby samodzielny montaż był niemożliwy do realizacji. Zanim jednak przystąpisz do samodzielnego montażu warto jest upewnić się, że wykonałeś prawidłowy pomiar okna. Dzięki temu rozmiar rolety będzie idealnie dopasowany. Wymiar rolety musi zatem zgadzać się z rozmiarem i wielkością okna.

Warto pamiętać o tym, że w zależności od wybranego sposobu montażu takiej rolety, potrzebne będą nieco inne wymiary. Rolety rzymskie montujemy na dwa sposoby (w zależności od modelu, na który ostatecznie się zdecydowaliśmy): do sufitu lub na ramie okiennej. W przypadku montażu na oknie należy pamiętać o tym, że roleta jest nieco węższa niż ta którą mocujemy na suficie. To właśnie dlatego tak istotne jest dokładne zmierzenie wymiarów okna przed kupieniem rolety rzymskiej.

Montaż rolet rzymskich

Jeśli nie jesteś do końca pewny w jaki sposób należy montować rolety rzymskie to warto jest zaopatrzyć się w instrukcję. Z reguły jest ona dołączona do zakupionej rolety. Jeśli jednak z jakiegoś powodu jej tam nie ma – to spróbuj poszukać jej na stronie internetowej sklepu, w którym kupiłeś roletę. Przykładowo: na stronie https://e-rzymskie.pl/, na której możesz kupić swoje wymarzone rolety, zasłony, żaluzje lub moskitiery okienne, znajduje się instrukcja montażu rolety rzymskiej. Oprócz tego znajdziesz tam również instrukcję poprawnego zmierzenia okien pod rolety rzymskie. Wróćmy jednak do kwestii montażu naszej rolety rzymskiej.

Zanim przystąpimy do montażu należy upewnić się, że posiadamy wszystkie elementy oraz niezbędne części. Powinieneś mieć: roletę, uchwyty montażowe, śruby, łańcuszki do sterowania roletą, listewki itp. Zazwyczaj są one wymienione w instrukcji – sprawdź zatem punkt po punkcie, czy wszystko się zgadza. Po tym należy wyznaczyć miejsce mocowania rolety za pomocą miarki i ołówka. Perfekcyjne wyśrodkowanie sprawi, że roleta będzie wyglądała dobrze po zasłonięciu okna. W zależności od sposobu montażu, kolejnym krokiem będzie wywiercenie otworów w ramie okna. Nieco inny sposób polega na założeniu na okno uchwytów, do których mocujemy samą roletę oraz łańcuszek do jej sterowania. Po tym wszystkim sprawdzamy, czy aby na pewno roleta dobrze działa i odpowiednio zasłania okno.

Dodaj komentarz