Rozpiętość cenowa montażu kominków jest bardzo duża. Cena kominka z montażem w dużej mierze zależy od tego, na jaki typ urządzenia się decydujemy oraz jaki rodzaj obudowy kominka zastosujemy. Jedno jest pewne, nawet jeżeli nie dysponujemy zasobnym portfelem, na rynku znajdziemy coś dla siebie. Kupując wkład kominkowy możesz zlecić sprzedawcy od razu przywiezienie i zamotowanie wkładu w Twoim domu tak aby cieszyć się gotowym kominkiem.
Kominki z montażem cena
Decyzja o montażu kominka powinna być poprzedzona jego dokładnym zaplanowaniem. Wyznaczone miejsce na kominek powinno zapewniać odpowiednią, bezpieczną przestrzeń oraz oczywiście możliwość podłączenia do dostosowanego przewodu kominowego.
Ile kosztuje kominek z montażem w domu?
Pierwszym kosztem, jaki zapewne zostanie poniesiony, będzie zakup wkładu. Wkłady kominkowe ceny mają mocno zróżnicowane. Zależą one od typu wkładu, ale także jego zaawansowania technologicznego, materiału wykonania, producenta. Kominek z montażem – ceny zaczynać się mogą nawet w okolicy 4000 złotych za najprostsze, niewielkie i mało wydajne modele. Górna granica jest ciężka do określenia, gdyż designerskie modele z licznymi przeszkleniami o dużej powierzchni mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Poza wkładem konieczna jest również obudowa lub zabudowa kominka, chyba że decyduje się na model całkiem wolnostojący, który tak naprawdę jest piecem kominkowym.
Wkład kominkowy jest jednym z licznych elementów, wchodzących w skład całego systemu kominkowego. Podczas montażu kominków znaczną część tego systemu ukrywa się pod specjalną zabudową, ponieważ są to głównie poszczególne przewody, które wizualnie nie pasują do wnętrza. Jednak ta część instalacji kominkowej ma bardzo ważne znaczenie. Bez względu na rodzaj kominka oraz materiał wykonania wkładu, należy zapewnić odpowiednie warunki do prawidłowego funkcjonowania całej konstrukcji. Jak to wygląda?:
- montaż przewodu wentylacyjnego – jest on niezbędny, aby doprowadzać z zewnątrz powietrze, które ulegnie spalaniu,
- wymurowanie podstawy kominka – aby zapobiec przegrzaniu i zniszczeniu posadzki, może to być beton komórkowy,
- izolacja ściany i sufitu – izolacja termiczna nie dopuszcza do sytuacji, w której nadmierna temperatura podczas palenia w kominku negatywnie działa na ściany,
- łączenie wkładu z kominem – w celu zapewnienia wspomnianej prawidłowej wymiany powietrza, powstałego w procesie spalania. Dbamy także o szczelność tego połączenia, aby zachować zasady bezpieczeństwa,
oraz szereg pozostałych działań, które mają na celu prawidłowe funkcjonowanie kominka w przyszłości. System kominkowy będzie działał właściwie, jeżeli montaż zostanie przeprowadzony przez profesjonalistę takiego jakim jest Profis-Sklep z Tarnowa który jest Salonem firmowy Kratki pl renomowanego polskiego producenta wkładów kominkowych, piecyków kominkowych, biokominków, ogrzewaczy gazowych.