Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy zyskał ogromną popularność. Liczne zalety hybryd sprawiają, że coraz więcej z nas sięga właśnie po lakiery hybrydowe. Jego zwolenniczki dzielą się na dwie grupy, te które wykonują manicure hybrydowy samodzielnie oraz te które wolą to zadanie powierzyć komuś zaufanemu. Zastanawiasz się czy samodzielne wykonywanie hybryd jest trudne? Chcesz wykonywać manicure hybrydowy o długiej trwałości w zaciszu swojego domu? Myślisz o skompletowaniu swojego sprzętu? Jeżeli odpowiedziałaś tak na chociaż jedno z pytań ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Swoją przygodę z hybrydami rozpoczęłam jakoś 3 lata temu. Wcześniej uwielbiałam malować paznokcie i tworzyć na nich zdobienia. Niestety denerwowała mnie trwałość, lakier po maksymalnie 4-5 dniach odpryskiwał. Kolejnym minusem tradycyjnych lakierów był czas oczekiwania na wyschnięcie lakieru, wielokrotnie wykonałam manicure perfekcyjnie i niechcący zepsułam jego efekt właśnie przez niewyschnięty lakier. Wtedy usłyszałam o hybrydach i postanowiłam zainwestować w swój mały zestaw z myślą, że kiedyś opanuję to do tego stopnia, że będę wykonywać paznokcie koleżanką i inwestycja się zwróci. Początki były trudne, do tego stopnia, że żałowałam wydanych pieniędzy. Pierwszy manicure hybrydowy wykonywałam w lampie kupionej bardzo tanio w Biedronce. I to był duży błąd, lampa jest tu postawą. Wyglądało to tak, że lakier nie chciał się utwardzić, zrobienie hybryd zajęło mi chyba z 4 godziny, a ich trwałość to około 3 godzin. Z moim podejściem do wszystkiego już wtedy powinnam zakończyć swoją przygodę z lakierami hybrydowymi, jednak w tym przypadku postanowiłam kupić używaną lampę UV i spróbować jeszcze raz. Dzięki kupieniu lampy (wyniosła mnie wtedy 30 zł) wkręciłam się w robienie paznokci. Nie obyło się bez pozalewanych skórek, ale praktyka czyni mistrza.

Skompletowanie swojego pierwszego sprzętu cenowo osiąga koszty w przedziale od 100 do nawet 250 zł. Wszystko zależy do wybranej marki, mniej popularne jak wiadomo będą tańsze, jednak nie polecam tanich lakierów z Allegro. Przetestowałam je raz i ich trwałość nie jest najlepsza, dodatkowo bardzo ciężko je zdjąć, co wpływa niekorzystnie na płytkę paznokcia. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów startowych, które zawierają wszystkie potrzebne elementy do wykonania manicure hybrydowego. Ich cena jest zróżnicowana ze względu na ilość elementów, moc i rodzaj lampy itp. Kupienie zestawu startowego jest wygodnym rozwiązaniem, ale co w przypadku kiedy zestaw nie zawiera interesujących Cię elementów, wolisz inny lakier czy lampę. Wtedy możesz spróbować sama skompletować swój zestaw. Poniżej pokaże Ci czego potrzebujesz do wykonania swojego pierwszego manicure hybrydowego.

Lampa

Lampa jest kluczowym elementem manicure hybrydowego. Bez niej nie uda Ci się utwardzić lakieru o czym wspominałam wcześniej. Na rynku do wyboru są lampy UV oraz lampy LED. Pierwszy typ to popularne dwa lata temu. Lampy LED można nazwać nowością. Czym się różnią? Podstawowa różnica ważna na tym etapie to czas utwardzania lakieru. W lampach UV czas wynosi 120-180 sekund, natomiast lampy LED potrafią utwardzać lakier już w 10 sekund. Moją pierwszą lampą była zwykła UV, z czasem jednak denerwowało mnie utwardzanie lakieru 2 minuty i wykonywanie hybryd przez 4-5 godzin. Niedawno przerzuciłam się na lampę LED CCFL 36W z automatycznym sensorem ruchu i timerem 10,30 i 60 sekund. Zmiana lampy skróciła czas wykonywania manicure. Koszty lampy to od 30 do 200 zł.

Baza, top i lakier

To główni bohaterowie, to trio sprawia, że manicure utrzymuje się nawet 3 tygodnie. Użycie każdego nich jest niezbędne, nie można żadnego z nich pominąć. Dostępnych jest wiele rodzajów baz: zwykła, witaminowa, proteinowa czy budująca. Podobnie z topami: zwykły, matowy czy no wipe, którego nie trzeba przecierać. I ilości różnych kolorów lakierów nie muszę mówić, należy pamiętać, że przy kompletowaniu pierwszego zestawu nie należy ulegać urokowi tych pięknych barw (tak wiem to trudne, ciężko wybrać jeden), ale postaraj się wybrać jeden kolor w ramach testów, bo może się okazać, że nie hybrydy nie są dla Ciebie lub nie chcesz ich sama wykonywać. Ceny zależą głównie od marki, np. lakiery Semilac to wydatek 29 zł.

Cleaner, aceton i bloczek do matowienia

Kolejne elementy takie jak bloczek i cleaner wpływają na przyczepność hybryd. Aceton służy do zdejmowania hybryd. Przygotowanie paznokci pod hybrydę ma duży wpływ na jej trwałość. Zwykle rozpoczynam od odsunięcia i w razie konieczności wycięcia skórek i spiłowania paznokci do pożądanego kształtu. Następnie bloczkiem matowię paznokcie przed ich pomalowaniem. Następnie przemywam je za pomocą wacików bezpyłowych i cleanera. Na tak przygotowane paznokcie możemy nakładać bazę, lakier a na końcu top. Aceton wraz folią pomaga w zdejmowaniu lakieru. Można kupić gotową folię z wacikiem lub przygotować to własnoręcznie wykorzystując waciki bezpyłowe lub kosmetyczne i zwykła folię aluminiową.  Hybrydę można też ściągnąć frezarką, jednak dopiero przekonuję się do tego rozwiązania.

Mam nadzieję, że chociaż odrobinę przybliżyłam Wam świat hybryd i już wiecie co jest Wam potrzebne do wykonania swojego pierwszego manicure hybrydowego. Koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Dodaj komentarz