Czym są retrocegły i dlaczego warto ich używać?

Retrocegły są coraz częściej spotykane w polskich gospodarstwach domowych. Zarówno w ich wnętrzu, gdzie układa się je między innymi na ścianach, bokach schodów czy dekoracyjnych kominkach, jak i na zewnętrz, na elewacji. Dlaczego cieszą się one rosnącą popularnością? Czym one dokładnie są i co sprawia, że warto się nimi zainteresować? Sprawdź!

Czym są retrocegły?

Pod pojęciem retrocegły można sklasyfikować zarówno cegły stare, wytworzone ręcznie w XX lub nawet XIX wieku, które zostały uratowane przed zniszczeniem i wyselekcjonowane do sprzedaży, jak i cegły nowe, które zostały wykonane w taki sposób, aby przypominały te tworzone niegdyś. Dostępne są także imitacje cegieł z efektem 3D, które z daleka wyglądają jak prawdziwe cegły, ale w rzeczywistości są całkowicie gładkie.

Opcji jest więc bardzo dużo – zarówno w zakresie typu retrocegły, jak i jej stylu czy koloru. Niektóre z nich są bardziej surowe, inne można uznać za eleganckie. Cegły są na tyle neutralnym materiałem, że bez większych trudności wśród różnych produktów powinniśmy być w stanie znaleźć taki, który doskonale dopasuje się do stylu, w którym chcemy urządzić dom czy mieszkanie.

Dlaczego warto używać retrocegieł?

Retrocegły cieszą się dużą popularnością, ponieważ w wielu przypadkach są one bardzo atrakcyjne wizualnie i świetnie się prezentują w erze ścian malowanych jednym kolorem czy zwykłych tapet. Wyróżniają się z tłumu i, chociaż coraz więcej osób się na nie decyduje, to wciąż można się za ich pomocą wysunąć przed szereg i zrobić wrażenie na odwiedzających nas gościach.

Jeśli stać nas na to i podoba nam się takie rozwiązanie, możemy wyłożyć retrocegłami całą elewację domu. Jednak nawet w przypadku, kiedy mamy bardzo ograniczony budżet lub po prostu wolelibyśmy coś na mniejszą skalę, mamy bardzo szerokie możliwości. Możemy na przykład wyłożyć cegłami komin, część ściany w salonie lub sypialni, parapety, schody i nie tylko.

Jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby kupować retrocegły tylko z zaufanego źródła, a więc na przykład tutaj: http://www.retro-cegly.pl/. W ten sposób będziemy mieć pewność, że otrzymamy tylko cegły najwyższej jakości, pozbawione poważnych wad i ręcznie wyselekcjonowane przez doświadczone w tym zakresie osoby.

Dodatkowo uzyskamy dostęp do profesjonalnej obsługi klienta, która będzie nam służyła radą i pomocą, a także będziemy mieli do dyspozycji bardzo wiele różnych modeli retrocegieł. Nie warto więc ryzykować, kupując cegły od niepewnych dostawców, które mogą okazać się wybrakowane.

Dodaj komentarz