Wygląda na to, że Chrome jest wreszcie godne instalacji na iOS

Wygląda na to, że Chrome jest wreszcie godne instalacji na iOS

Wygląda na to, że Google doszło wreszcie do wniosku, że użytkownicy iOS chcieliby mieć również konkurencyjną przeglądarkę dla Safari. Tak więc od najnowszej aktualizacji pojawia się szansa dla Chrome, której warto dać jeszcze jedną szanse. Do tej pory korzystanie z przeglądarki od Google było udręką dla posiadaczy iPhone czy iPad. Do tej pory była ona powolna i niezwykle bardzo awaryjna.

W najnowszej wersji przede wszystkim została poprawiona wydajność Chrome, co na pewno zadowoli fanów tej przeglądarki. Chrome 48 na iOS wykorzystuje ten sam silnik renderowania co Safari pod nazwą WKWebView. Nie będziemy się rozwodzić na technicznymi sprawami z tym związanymi, ale jedno jest pewne, przynosi to stabilność i poprawę prędkości do Chrome dla ekosystemu Apple.

Google podaje, że stabilność została poprawiona o 70 procent w stosunku do starej wersji. Nowy Chrome zdaniem Google jest znacznie szybszy i elastyczny dzięki poprawie wykorzystania JavaScript. Nową wersję przeglądarki testowano za pomocą różnych narzędzi i wyszło na to, że jest równie szybka co Safari.

Przeczytaj także: Safari znów z problemami, jednak Apple naprawiło już występujący błąd

WKWebView zostało wprowadzone wraz z wydaniem iOS 8, jednak Google aż do tej pory używało starego UIWebKit. Można powiedzieć, że aktualizacja nastąpiła ‘rychło w czas’, ponieważ od kilku dni Safari boryka się z różnym problemami. Dziś przeglądarka od Apple zawieszała się przy zwykłym wyszukiwaniu. Problem jednak został już usunięty.